Poslovni ultrabook
Lenovo Thinkpad T430u je uglajen, tanek poslovnež. Gre namreč za ultrabook, ki se ponaša z odlično strojno opremo, ki bo navdušila tako poslovneže kot marsikaterega domačega uporabnika.
Lenovo Thinkpad T430u je uglajen, tanek poslovnež. Gre namreč za ultrabook, ki se ponaša z odlično strojno opremo, ki bo navdušila tako poslovneže kot marsikaterega domačega uporabnika.
… ko pa imamo pametni telefon in Canon Selphy CP 900? Canonov mali tiskalnik po zaslugi vgrajene povezave Wi-Fi in Canonove aplikacije za mobilne naprave ponuja udobno tiskanje doma, neposredno po samem zajemanju. In to kar prek telefona ali pa fotoaparata z vgrajeno povezavo Wi-Fi. Hitra alternativa fotostudiu, a tudi precej draga.
O računalniških miškah večinoma ne razmišljamo posebej, gre za področje, kjer razvoj ni prav resen. Se pa zato tu in tam pokažejo naprave, ki ponujajo bolj samosvoje upravljanje računalnika.
Pri Lenovu ne gre pozabiti, da gre za naslednika strojnega oddelka podjetja IBM, od katerega so podedovali vrhunsko znanje za izdelavo prenosnikov, na področju tablic pa so se Kitajci zaradi novosti teh naprav morali zanesti na svoje sposobnosti in niso imeli zaledja v IBMovih temeljih.
Surface Pro je postavil visok standard za okenske kombinacije tipkovnice in tablice. Microsoft seveda upa, da bodo njihovi strojni partnerji skušali profesionalni Površini priti čim bliže in tako trg napolnili s čim boljšimi izdelki.
Google razvoj telefonov Nexus zaupa različnim izdelovalcem in zadnjega je naredilo podjetje LG. Ti telefoni so vedno izdelani na temelju enega od telefonov posameznega izdelovalca, a ga Google preuredi po svoje. Nexus 4 je začel življenje kot LGjev Optimus G.
Izid Xperie Z je naznanil nove smernice industrijskega oblikovanja japonskega izdelovalca. Slutiti je bilo, da na Sonyjevih telefonih ne bomo več videli ukrivljenih zadnjih stranic. Potem je prišla Xperia L.
Kanadčani so dolgo časa razmišljali, da bi opustili mehansko tipkovnico, s katero so se uveljavili pred leti, predvsem zaradi množičnega sprejetja za dotik občutljivih zaslonov. A so se vendarle spet odločili, da bodo ohranili svojo že skoraj posebnost, in s tem poskušali prepričati poslovne uporabnike. Toda zgolj mehanska tipkovnica ne bo dovolj.
Canon PowerShot A3500IS je tipičen Canonov kompaktni fotoaparat, ki sodi v vrh njihove osnovne serije Powershot A. To pomeni, da ne ponuja presežkov v nobeni smeri, ker pa je pri vrhu osnovne ponudbe, je odet v ohišje, ki nosi pridih prestiža.
Canon Ixus 255 HS je na prvi pogled le še en majhen in za rabo poenostavljen aparat s Canonove palete, a že hiter pogled na pestro ponudbo tega izdelovalca pokaže, da gre za enega najzmogljivejših modelov. Pravzaprav je to tretji model z vrha lestvice, po našem mnenju pa bi utegnil biti 255 HS celo paradni konj te serije.
Ixusi serije 1 predstavljajo vstopni razred v svet prestižnih žepnih modelov iz Canonove palete. Njihova glavna pomanjkljivost so predvsem vgrajena tipala vrste CCD, ki ne ponujajo tako dobrih lastnosti kot zmogljivejše različice CMOS. Ixus 132 pa zastopa povsem vstopni model tega razreda.
Do nedavna nepredstavljivo 50-kratno razmerje med skrajnimi goriščnicami je postalo še bolj stvarno, ko je Sony predstavil konkurenco Canonovemu rekorderju SX50, model CyberShot HX300. Nad Canonovimi tovrstnimi aparati smo bili velikokrat navdušeni, saj so se odlično obnesli tudi v praksi, z lastnostmi, ki jih ni mogoče zapisati med specifikacije. Tokrat pa je Canon na prestolu dobil hudo konkurenco, ki prav tako skriva več kot le bahave podatke na papirju.
Sony je v začetku leta predstavil kar dva cenovno ugodna žepna aparata, ki sta opremljena s tipaloma vrste CCD, kakršnih je v zadnjem času na področju fotoaparatov vedno manj. Nekoliko zmogljivejši W730 ponuja optično stabilizacijo slike in široki kot pri 25 mm, tokrat preizkušeni W710 pa nima stabiliziranega objektiva in ponuja široki kot pri le 28 mm, vendar je še za približno 50 evrov ugodnejši. V Sonyju trdijo, da so trgu ponudili ugodna aparata, ki po kakovosti fotografij ne zaostajata veliko za dražjimi.
Olympus TG-830 je v primerjavi s predhodnikom dobil nekoliko spremenjeno ohišje in tipalo z višjo ločljivostjo, poleg tega so mu dodali tudi sprejemnik GPS, da se tekmecem laže postavi po robu. Umeščen je nekako v sredino najnovejše Olympusove ponudbe fotografskih dvoživk in opremljen z enakim objektivom kot šibkejši brat TG-630, vendar je obdan s še zmogljivejšim kovinskim ohišjem in zelo kakovostnim gumiranim držalom spredaj.
Olympusova paleta modelov Stylus je precej obsežna in zajema pravzaprav vse, čemur ni moč zamenjati objektiva. Njihova serija Tough pa že več let slovi po zelo vzdržljivih modelih, ki se ne bojijo vode in ne odpovejo niti, kadar jih uporabnik vrže po tleh ali jih izpostavlja nizkim temperaturam.
Prejšnji mesec smo preizkusili Nikonov Coolpix L820, ki je njihov vstopni model z zmogljivim zumirnim objektivom. Tokrat smo dobili zmogljivejšega brata, model P520. Ta je naslednik lani preizkušenega modela P510, gre pa za aparat, ki ponuja izjemno velik razpon objektiva in veliko različnih funkcij ter obenem omogoča tudi ročne nastavitve fotografiranja (kar je največja hiba cenejšega modela L820).
Nikonov trpežni AW100 je bil opremljen pravzaprav z vsem, kar bi si od žepne dvoživke lahko želeli, zato je na trgu dolgo ostal med najboljšimi takimi aparati. Kljub temu je bil njegov naslednik deležen korenitih sprememb, ki že tako odličen aparat še nadgrajujejo.
HP je v zadnjem času poslal na trg kar nekaj novih večopravilnih laserskih naprav, preizkusili pa smo model M575c, ki je med zmogljivejšimi takimi napravami. Gre za razmeroma veliko napravo, ki je s svojimi slabimi 50 kilogrami tudi med težjimi (čeprav kljub vsemu ne gre za samostoječo napravo na kolesih).
Med velikimi tiskalniki, opremljenimi z najrazličnejšimi dodatki in funkcijami, ki smo jih zadnje čase preizkusili, je Ricohov Aficio SP 100e opazno odstopal, saj gre za enega najpreprostejših črno-belih laserskih tiskalnikov v naših tabelah.
Ricohova nova naprava Aficio SP 5200S je eden izmed najzmogljivejših (in tudi najdražjih) večopravilnih črno-belih laserskih naprav v naših tabelah. Gre za razmeroma velik (predvsem visok) tiskalnik, ki se spozna tudi na kopiranje, optično branje in faksiranje. Kar zadeva zunanjost, vsekakor najbolj izstopa velik (po diagonali meri osem palcev in pol) barvni zaslon, občutljiv za dotik. Okoli zaslona je kar nekaj tipk, celotno konzolo pa lahko nagibamo po želji. Uporaba naprave je zaradi omenjenega zaslona zelo preprosta tudi za manj vešče uporabnike.
Ricohova večopravilna laserska naprava Aficio SP 3500SF se uvršča v srednji rang črno-belih naprav. Namenjena je srednje velikim pisarnam, ki potrebujejo dobro opremljeno napravo ob zmernih mesečnih obremenitvah. Poleg tiska ima še optični bralnik, zanj pa tudi podajalnik in zadaj vmesnik za faks. Na sprednji strani je tudi vmesnik USB, prek katerega lahko tiskamo neposredno s ključev USB in podobnih naprav.
Spletne shrambe podatkov nam že prav brezsramno ponujajo velikanske količine prostora. Kako naj se torej podjetje prebije med že uveljavljene? Tako, da spletnega prostora sploh ne ponuja; vse je na vaših diskih.
Oblačne shrambe so se v tehnološki srenji dobro ustalile. Nadomestile so potrebo po fizičnem prostoru za shranjevanje podatkov, ki jih imamo vedno ob sebi. Gneča na trgu je precejšnja. Ker nobeno spletno shranjevanje podatkov ni povsem zanesljivo, je dobro, da imamo vedno kak adut v rokavu. Je Copy dostojna rezerva glavnim igralcem s tega področja?
Kdor ima v rokah daljinski TV upravljalnik, je kralj. Aplikacija Siol Daljinec v dnevno sobo prinaša enakopravnost in vzpostavlja obrambo pred telenovelami!
Zunanji diski so zelo priljubljeni, sploh majhni, dvoinpolpalčni modeli med uporabniki prenosnikov. Takih, ki podpirajo novi standard USB 3.0, je vse več, ni pa ravno veliko modelov, ki bi podpirali tudi Applov hitri vmesnik Thunderbolt. Preizkusili smo izjemo, LaCijev trpežni model, ki podpira oba.
Amazon na trgu e-bralnikov tako zelo prevladuje, da zlahka pozabimo na konkurenco. Kot alternativo ponavadi omenjamo le kanadsko podjetje Kobo, a to še zdaleč ni edina možnost, saj je tudi kopica manj znanih izdelovalcev.
Kmalu po predstavitvi Applove tablice iPad so začeli nastajati najrazličnejši dodatki zanjo – med zanimivejšimi so različne tipkovnice, ki iPad približajo marsikateremu uporabniku. Preizkusili smo tri različne modele, od katerih vsak ponuja nekaj svojega.
Buffalo je podjetje, ki slovi po preprostih nastavitvah in lahkem upravljanju svojih omrežnih diskov. Oboje smo potrdili tudi na naših preizkusih in, ko smo dobili v roke prenosni disk, ki se brezžično pogovarja s pametnim telefonom, so bila pričakovanja velika.
Intelova pobuda ultralahkih prenosnikov ne kaže znakov upočasnjevanja, saj nove različice teh naprav nenehno prihajajo na police. Tokrat smo dobili za preizkus Toshibino stvaritev, ki Okna 8 zapakira v svojevrstno ohišje.
Sonyjev zadnji veliki met je bil njihov osrednji model Xperia Z, podrejeni so mu bili tudi vsi oglasi te blagovne znamke. Japonci pa niso mogli iz svoje kože in skušajo še vedno zapolniti vse možne segmente trga in eden od poizkusov v to smer je Xperia SP.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih