Predvajaj si, kjerkoli
Ko dregnemo v osje gnezdo, ki se mu reče dostop do športnih televizijskih programov na slovenskih tleh, se ponudniki razdelijo v dva pola. Svetla izjema je storitev Predvajaj.si.
Ko dregnemo v osje gnezdo, ki se mu reče dostop do športnih televizijskih programov na slovenskih tleh, se ponudniki razdelijo v dva pola. Svetla izjema je storitev Predvajaj.si.
Playstation 5 prav te dni praznuje četrti rojstni dan. Kljub porodnim težavam z dobavo komponent v kovidnem obdobju Sony v vsem tem času ni miroval in je hitro pripravil posodobljene, »vitkejše« različice osnovne petke. Zdaj pa je prišla na vrsto še »profesionalna« različica.
Sony se zaveda, da so polnokrvni ročni računalniki precej težke naprave, za daljše igranje tudi precej neudobne, zato je izdelal namensko napravo, ki na daljavo izkorišča moč obstoječega domačega Playstation 5. Z njim pa tudi vse njegove prednosti in slabosti.
Večji proizvajalci strojne opreme prenosnikom že kar nekaj časa prilagajo tudi odprtokodne operacijske sisteme. In to ne le FreeDOS, ki že konec 20. stoletja ni bil smiselna izbira za vsakdanjo rabo. Dell se je odločil za Ubuntu in preverili smo, kako se je tega lotil in ali se je odločil pravilno.
Nemško podjetje Tuxedo poleg sestavljanja računalniške strojne opreme (od prenosnikov do namiznih računalnikov) ponuja tudi svojo različico Linux distribucije, imenovano Tuxedo. Njihov slogan, zapisan v naslovu, smo želeli preizkusiti na nekoliko drugačen način, zato smo Microsoftova Okna za nekaj časa postavili v kot …
Preizkusili smo par cenovno dostopnih slušalk in preverili, ali je življenje še vedno tako veselo, kot pravi njihov prodajni slogan.
... še ne prinese pomladi, pravi star slovenski pregovor. Pred kratkim smo preizkusili prvi električni omrežni vmesnik z omrežnim stikalom, tokrat pa je podjetje D-Link pripravilo zaokroženo paleto izdelkov, ki znajo podatke prenašati po zraku in električni napeljavi. Hkrati.
V Monitorjevem laboratoriju smo preizkusili že marsikateri električni omrežni vmesnik, a ni še noben ponujal tudi omrežnega stikala. Presenetljivo pozno za prvi poizkus, saj gre za dodaten tehten argument v prid nakupu take naprave, ki, roko na srce, izgublja proti brezžičnim sorodnikom.
Sredi preteklega leta je HP po manj kot dveh mesecih prodaje na hitro upokojil tablico z lastnim operacijskim sistemom WebOS, imenovano TouchPad. Zaloge naprav so zaradi smešnih (raz)prodajnih cen hitro pošle, slišati je bilo celo govorice o prodaji celotnega dela podjetja, ki se ukvarja z izdelavo PCjev. V poslovnem segmentu pa očitno še niso razobesili bele zastave, kajti pred nami je že druga generacija "strešnika".
To, da so novejši računalniki za povsem običajno pisarniško delo preveč zmogljivi, smo že omenjali. Prav tako smo že preizkušali različne rešitve podjetij, ki omogočajo hkratno delo več uporabnikov (po sistemu strežnik-odjemalec). Tokrat pa nas je rusko podjetje Ibik-Soft prepričalo, da vse to lahko za bistveno manj denarja dosežemo že s programsko rešitvijo, brez dodatnih stroškov za nakup tankih/lahkih/ničelnih odjemalcev, licenc ipd.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih