• HP Photosmart

    HP je pri svojih večopravilnih tiskalnikih iz serije Photosmart odpravil številčne in črkovne oznake modelov. Ti imajo zdaj bistveno preprostejša imena - najosnovnejši je preprosto Photosmart, malce zmogljivejši je Photosmart Plus, zadnji pa Photosmart Premium. Končno. Upamo samo, da se bo tako nadaljevalo pri drugih HPjevih izdelkih in pri drugih izdelovalcih.

  • HP Photosmart C309a

    Večnamenski brizgalni tiskalniki v zadnjem času dobivajo vse več različnih funkcij. S tem izdelovalci ohranjajo tiste najdražje naprave konkurenčne pred cenejšimi. HPjev Photosmart C309a je značilni predstavnik te vrste.

  • Epson Stylus Photo PX800FW

    Stylus Photo PX800FW je še eden izmed tiskalnikov, ki nas želijo prepričati z velikim naborom različnih funkcij. Epson ga predstavlja kot idealno rešitev za vso družino, poudarjajo pa tudi atraktivno oblikovanje. Res gre za eno izmed lepših takih naprav, vsaj takrat, ko je zaprt pokrov samodejnega podajalnika za optični bralnik. Elegantna svetleča črna plastika skriva marsikaj, prvo, kar opazimo, pa je velik, za dotik občutljiv zaslon, katerega diagonala meri skoraj 20 cm.

  • Canon Pixma MX320

    Cenejših večopravilnih brizgalnih naprav je na trgu vse polno, cene samih naprav pa so že smešno nizke. Izdelovalci imajo razmeroma veliko modelov, ki se med seboj le malo razlikujejo. Pred letom dni smo preizkusili modela Pixma MX 300 in 310, zdaj pa je prišel k nam na preizkus še MX 320. Slednji je malce hitrejši od prej omenjenih dveh, hkrati pa za nekaj drobiža dražji.

  • Canon Pixma MP980

    Canonova nova naprava iz družine Pixma, model MP980, predstavlja vrh ponudbe Canonovih brizgalnih večopravilnih naprav. Tako kot v drugih podjetjih so tudi v Canonu vgradili kar nekaj dodatkov. Za tiste, ki prisegajo na življenje brez žic, bo še najbolj dobrodošel brezžični vmesnik WLAN (poleg navadnega omrežnega vmesnika in USBja). Korak naprej je dodatek za bluetooth, ki pa ga moramo kupiti posebej. Kot pri vseh napravah tega cenovnega ranga lahko tiskamo neposredno iz fotoaparata oziroma s pomnilniških kartic (bralnik se skriva pod majhnimi vratci na sprednji desni strani naprave).

  • Epson Stylus Office BX-600fw

    BX-600fw je še ena Epsonova večopravilna brizgalna naprava, ki pa je razmeroma zmogljiva in ima kar nekaj dodatnih funkcij. Dobro so poskrbeli predvsem pri vmesnikih, saj imamo poleg navadnega USB tudi omrežni priključek in celo brezžični vmesnik WLAN (dodan pa je tudi faks). Naprava ima tudi samodejni podajalnik za papir, spredaj pa še bralnik pomnilniških kartic ter še en vmesnik USB za tisk neposredno iz digitalnih fotoaparatov. Oblikovno sledi drugim Epsonovim napravam, na zunanjosti se menjata svetleča in mat črna plastika. Na sprednjem delu je tudi zaslon, ki je večji kot pri sestrski napravi BX-300f in to olajša delo z menuji.

  • Epson Stylus SX600FW

    Na sam vrh Epsonovih večnamenskih naprav se je uvrstil model Stylus SX600FW. V primerjavi z drugimi modeli precej odstopa od povprečja. Že na videz gre za precej večjo napravo, takoj pa opazimo tudi avtomatski podajalnik na optičnem bralniku. V kombinaciji s številčnico na čelni plošči nam je takoj jasno, da gre obenem tudi za faksirno napravo. Velik zaslon LCD in stilno oblikovane tipke nakazujejo, da gre za bolj "luksuzno" različico, pri kateri bomo našli tono dodatne opreme.

  • Epson Stylus Office BX-300f

    Večopravilne brizgalne naprave so se v zadnjih nekaj letih zaradi padajočih se cen skorajda spremenile v potrošni material. Tako tudi izdelovalci razmeroma hitro menjavajo modele - od Epsona smo v kratkem času dobili kar štiri take naprave. Stylus Office BX-300f je nekje v sredini segmenta, tako po ceni kot po zmogljivosti. Namenjen je predvsem domačim pisarnam, ki poleg barvnega tiska občasno potrebujejo tudi optični bralnik in kopirni stroj. Črka X v imenu pa označuje, da ima naprava dodan tudi faks.

  • Epson Stylus SX105

    V decembrski reviji smo že preizkusili Epsonovo večnamensko napravo Stylus SX205, tokrat pa smo imeli priložnost preizkusiti najosnovnejšo različico, Epson Stylus SX105. Da je osnovna, je razvidno že na prvi pogled. Zaman bomo iskali raznorazne zaslone LCD, zelo veliko menujskih tipk, bralnik pomnilniških kartic in podobno. Gre zgolj za osnovni tiskalnik s štirimi ločenimi kartušami z najvišjo ločljivostjo 5760 × 1440 pik na palec. Zraven sodi še optični bralnik, ki v kombinaciji s tiskalnikom deluje kot izredno preprosta fotokopirna naprava.

  • Canon Pixma MX7600

    Pixma MX7600 je večnamenska naprava, ki se ji ni treba posebej truditi, da pritegne pozornost. Nikakor namreč ne moremo spregledati velikega ohišja in teže okoli 14 kg, čeprav po drugi strani ni največji predstavnik med tovrstnimi preizkušenimi napravami. Ker je Canon že pokazal, da zna izdelati zmogljive naprave majhnih mer, nas je toliko bolj zanimalo, kaj se skriva v notranjosti.

  • Canon Pixma iP100

    Minilo je že eno leto, odkar smo v našem laboratoriju preizkusili malčka med tiskalniki, Canon Pixma iP90v (december 2007), tokrat pa nas je pritegnila naprava podobnih mer - iP100. Menimo, da ju je zaradi njune tržne naravnanosti najbolje primerjati kar med seboj.

  • Canon Pixma iP3600 in iP4600

    Jesenska Canonova osvežitev se je dotaknila tudi klasičnih tiskalnikov. Tako sta predhodna modela Pixma iP3500 in iP4500 dobila naslednika s stotico višjim imenom.

  • Epson Stylus SX205 in Epson Stylus SX405

    Rahle prenove so bile deležne tudi Epsonove večnamenske naprave, ki se poleg novega imena lahko pohvalijo z nekoliko hitrejšim delovanjem. Napravi Stylus SX205 in SX405 spadata v razred srednje zmogljivih večnamenskih naprav in sta naslednici modela Stylus DX7450 in DX8450. Tako kot med predhodnima modeloma tudi med SX205 in SX405 ni bistvenih razlik. Pravzaprav sta po zmogljivostih enaka, edina razlika je v uporabniškem vmesniku na samem tiskalniku.

  • Epson Stylus S20

    Novi Epson Stylus S20 je zasedel mesto v razredu najosnovnejših Epsonovih brizgalnih tiskalnikov, kjer je izpodrinil predhodnika Stylus D78. Ponaša se z rahlo spremenjeno obliko ohišja in novim imenom. To pa je praktično tudi vse. Po natančnem pregledu specifikacij ugotovimo, da je novi model Stylus S20 malenkost hitrejši od predhodnika, vendar se v praksi izkaže, da med modeloma pravzaprav ni razlik.

  • Canon Pixma MP630

    Canon ima v svoji seriji večopravilnih brizgalnikov Pixma širok razpon naprav, od najcenejših do najdražjih in seveda najzmogljivejših. Tokrat preizkušeni model MP630 se uvršča proti vrhu te lestvice, poleg sorodnega MP620. Razlika med modeloma je predvsem tiskanje na obe strani pri prvem ter omrežni in brezžični vmesnik pri drugem.

  • Canon Pixma MX850

    V Canonu so zopet poskrbeli za osvežitev ponudbe večnamenskih naprav, ki so namenjene zahtevnejšim uporabnikom. Pixma MX850 je bogato opremljena večnamenska naprava, ki združuje zmogljiv tiskalnik s petimi ločenimi kartušami, optični bralnik z nadstandardno ločljivostjo ter faksirno napravo. Pri domači rabi faksirna naprava verjetno ne bo pogosto uporabljena, zagotovo pa je dobrodošel dodatek k optičnemu bralniku, ki ga ima večina faksirnih naprav, torej avtomatski podajalnik listov. Ker gre le za naprednejšo napravo, podajalnik omogoča branje obeh strani, to pa posledično omogoča zelo udobno fotokopiranje obeh strani.

  • Canon Pixma MP540

    Canonove jesenske osvežitve ponudbe je bila deležna tudi zlata sredina večnamenskih naprav, Pixma MP520, ki tokrat nosi nekoliko višjo oznako, Pixma MP540. Navzven ni doživela izrazite stilske preobrazbe, za notranjost pa to ne velja. Zamenjali so celotni tiskalniški del, ki tokrat ponuja visoko ločljivost izpisa 9600 × 2400 pik na palec. Primerljiv je z zmogljivejšimi večnamenskimi napravami, vendar na žalost ne po hitrosti. Ta je nekoliko manjša kot pri prejšnjem modelu.

  • Epson Stylus Photo R285

    Samostojnih brizgalnih tiskalnikov, namenjenih tiskanju fotografij, je zlasti zaradi večopravilnih naprav vedno manj. Epsonov model Stylus Photo R285 meri na začetnike v digitalni fotografiji, ki iščejo ugodno rešitev za domače tiskanje fotografij velikosti do A4. Za kakovost tiska skrbi šest samostojnih kartuš, poleg standardnih CMYK (cyan, magenta, rumena in črna), pa še svetla cyan in svetla magenta.

  • Hewlett Packard Officejet Pro L7590

    Hewlett Packard je med bolj znanimi izdelovalci tiskalnikov, vsekakor ima tudi enega izmed največjih prodajnih spektrov v svetu tiskalnikov. Njihov model Officejet Pro L7590 se uvršča proti vrhu večopravilnih brizgalnih naprav, namenjen pa je (kot lahko sodimo po imenu) zahtevnim uporabnikom, ki želijo v eni napravi poleg kakovostnega barvnega tiska tudi optični bralnik, kopirni stroj in faks.

  • Epson B-500DN in B-300

    Tako kot na drugih področjih se tudi v računalništvu tu in tam dogaja, da se podjetja trudijo spremeniti predsodke o določenih vrstah naprav. Eno izmed takih je (povsem upravičeno) mnenje, da je tisk na laserskih tiskalnikih hitrejši in cenejši kot pri brizgalnih, a ponujajo slednji boljši izpis grafike, hkrati pa tudi predstavljajo cenejši nakup. Zakaj je tako, smo tudi v Monitorju že veliko pisali, v Epsonu pa želijo vse skupaj obrniti na glavo.

  • Canon Pixma iP2600

    Canonov novi brizgalnik, model Pixma iP 2600, nadomešča starejši model iP 2500 na spodnjem delu cenovne in zmogljivostne lestvice. Namenjen je predvsem domačim uporabnikom, ki bi si želeli občasno natisniti nekaj fotografij oziroma drugih barvnih dokumentov.

  • Nashuatec GX 2500

    Nashuatec poskuša s serijo GX uveljaviti tehnologijo GelSprinter Liquid Gel kot alternativo brizgalnim in laserskim tiskalnikom. GX 2500 so splavili kot vstopni model v družino gel tiskalnikov, ki hkrati z nizko ceno naprave tudi veliko obljublja. Takšna cena po drugi strani pomeni, da z nakupom pridobimo borno opremljen (a kljub temu precej velik) tiskalnik, ki npr. ne ponuja neposrednega izpisa s pomnilniških kartic ali pa izpisa na obe strani kot nekateri njegovi brizgalni rivali, a kljub temu dobro služi svojemu namenu. Večplastno smo ga primerjali z nekajkrat dražjim omrežnim modelom GX 3050n in odkrili kar nekaj prednosti.

  • Canon Pixma iP 4500

    Kljub temu da so med brizgalniki na zmagoslavnem pohodu večnamenske naprave, določene skupine kupcev ne zanima drugega kot samo kakovosten izpis. V mislih imamo domače uporabnike, ki npr. ne potrebujejo faksa ali optičnega bralnika, oziroma ga že imajo. Hkrati so pripravljeni plačati, da si poleg besedila sem in tja natisnejo kakšno fotografijo - resda precej drago, a na visoki ravni. Tu nastopi Canon s svojo Pixmo iP4500.

  • HP Photosmart C8180 All-in-one

    Večnamenski tiskalnik Photosmart C8180 predstavlja vrh HPjeve serije Photosmart. Namenjen je predvsem uporabnikom, ki veliko delajo s fotografijami in grafiko. Poleg tiskalnika je še optični bralnik in kopirni stroj, nima pa faksa in samodejnega podajalnika za bralnik (ki smo ga pogrešali). Hvali se s številnimi rešitvami in funkcijami, od velikega, za dotik občutljivega zaslona, do HPjeve tehnologije LightScribe (da, vgrajen je pekač DVD!). S slednjo lahko (poleg shranjevanja fotografij na CD/DVD) pišemo neposredno tudi na zgornjo površino posebnih plošč CD in DVD. Napis je črno-bel in se z laserjem zapeče na optični nosilec. Zanimivo, čeprav moramo biti pazljivi pri nabavi ustreznih plošč CD oziroma DVD.

    Objavljeno: 26.2.2008 00:55 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor Februar 2008 | Teme: brizgalnik, tiskalnik, nenehni testi
  • Epson Stylus DX 4450

    Epsonova nova večopravilna naprava, model Stylus DX 4450, je cenovno med najbolj dostopnimi tovrstnimi izdelki. "Manjkata" ji faks in samodejni podajalnik, a ciljni uporabniki (predvsem domači uporabniki) tega ne bodo pogrešali. Tiskalnik je iz elegantne črne plastike, na kateri pa se hitro poznajo prstni odtisi. Izpustili so zaslon in večino funkcijskih tipk. To pomeni, da ne moremo skoraj ničesar izvesti brez računalnika (denimo določitve števila kopij). Pladenj za papir je na zadnji strani, drugi (za natisnjen papir) pa spredaj.

    Objavljeno: 26.2.2008 00:55 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor Februar 2008 | Teme: tiskalnik, brizgalnik, nenehni testi
  • Epson Stylus DX 7450

    Stylus DX 7450 je zmogljivejši brat cenejšega modela DX 4450. Spet gre za večopravilno napravo, poleg tiskanja, kopiranja in optičnega bralnika pa lahko opravlja tudi delo bralnika pomnilniških kartic (to bomo pri cenejšem modelu zaman iskali). Naprava je razmeroma nizka, sploh ker nima samodejnega podajalnika listov, zaradi črne plastike deluje elegantno. Dodali so tudi majhen zaslon LCD in nekaj več funkcijskih tipk. Eleganco skazi le glasnost tiskalnika, to opazimo predvsem pri tisku besedila, ko zelo na silo povleče vase papir.

    Objavljeno: 26.2.2008 00:55 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor Februar 2008 | Teme: tiskalnik, brizgalnik, nenehni testi
  • Canon Pixma MP610

    Odlični večnamenski brizgalnik Canon Pixma MP600 je dobil naslednika, MP610. Žal se že na prvi pogled premalo razlikuje od predhodnika, da bi lahko upravičil nekoliko višjo ceno.

    Objavljeno: 26.2.2008 00:55 | Avtor: Damjan Matičič | Monitor Februar 2008 | Teme: tiskalnik, brizgalnik, nenehni testi
  • Canon Pixma MP520

    Canon je svoje večopravilne brizgalnike razdelil na seriji MX in MP. Razlika je le v dodanem faksu, ki ga slednje nimajo. Eno od teh, model MP520, smo dodobra preizkusili. Gre za model srednjega ranga, ki je namenjen zahtevnejšim domačim uporabnikom. Obljublja kakovosten tisk fotografij, hkrati pa tudi možnost optičnega branja in seveda kopiranja.

    Objavljeno: 26.2.2008 00:54 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor Februar 2008 | Teme: tiskalnik, brizgalnik, nenehni testi
  • Epson Stylus D120

    Epson brizgalni tiskalnik Stylus D120 trži kot alternativo majhnim laserskim tiskalnikom, namenjenim predvsem domačim uporabnikom in majhnim pisarnam (mimogrede, s takimi primerjavami so bili glasni že pred leti, s starejšimi modeli Sytlus). Tiskanje naj bi bilo hitro in kakovostno, hkrati pa cenovno primerljivo z laserskim izpisom. Tiskalnik je sicer elegantno oblikovan in narejen iz kakovostne črne plastike, na sprednjem delu najdemo le tri tipke (za vklop, menjavo kartuš in prekinitev tiskanja). Tiskalnik je razmeroma lahek (3,9 kilograma), predvsem pa zelo nizek. Na voljo imamo le priklop prek USB, kar je za domače tiskalnike povsem običajno.

    Objavljeno: 18.12.2007 15:20 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor December 2007 | Teme: tiskalnik, brizgalnik, nenehni testi
  • Canon Pixma MX310 in MX300

    Razen foto tiskalnikov se zdi, da navadni brizgalni tiskalniki počasi izginjajo, in to zaradi večnamenskih naprav. To potrjujeta tudi Canonova modela iz družine Pixma, MX310 in MX300. Gre za večnamenski napravi, namenjeni domačim pisarnam, kjer se poleg poslovnih dokumentov tu in tam natisne tudi kaka fotografija, oziroma pošlje faks. Razlika med napravama je le samodejni podajalnik pri modelu MX310. Pri obeh imamo zadaj pladenj za papir, potiskani izdelki pa se odlagajo na pladnju spredaj. Nad slednjim najdemo LCD in nekaj funkcijskih tipk, prek katerih upravljamo tiskalnika.

    Objavljeno: 18.12.2007 15:20 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor December 2007 | Teme: tiskalnik, brizgalnik, nenehni testi
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji