Naš izbor na Androidu, iPhonu in Windows Phone
Telefonske aplikacije, ki so našim preizkuševalcem ta mesec najbolj ostale v spominu.
Telefonske aplikacije, ki so našim preizkuševalcem ta mesec najbolj ostale v spominu.
Pametni telefoni in tablice so postali osrednje naprave, okoli katerih se vrti vsakdan posameznika. Na njih je mnoštvo fotografij, video posnetkov in drugih zabavnih vsebin, ki jih uživamo povsod. Težava nastane, ko želimo to gradivo deliti z drugimi. Zbrani družbi ga najlaže ponudimo s pomočjo televizorja.
Linux se pogosto znajde v računalnikih, ki so namenjeni predvsem predvajanju različnih medijskih vsebin – tudi glasbi. In glede na obsežnost glasbenih vsebin, ki jo danes premore povprečen uporabnik, je zelo pomembno, da najde sebi primeren program za predvajanje, predvsem pa za nadzor nad vsemi glasbenimi vsebinami. Izbor možnosti, da se prebijemo skozi neskončne zbirke glasbenih datotek, je na Linux zelo velik in raznovrsten. Vsaj v tem pogledu je pravzaprav na voljo več rešitev kot za največja komercialna operacijska sistema. Vsaj če vzamemo brezplačne in polno delujoče rešitve, brez reklamnih dodatkov.
Zdaj, ko o novem Macovem operacijskem sistemu vemo že vse, se ga lotimo še podrobneje - z nastavitvami.
Praktično vsi procesorji, s katerimi so danes opremljeni računalniki, premorejo 64-bitno arhitekturo. Zakaj bi jim torej še naprej delo nalagali 32-bitni programi? Tokrat si bomo ogledali, kako iz 64-bitnih mlinčkov iztisniti kar največ – pri vsakdanjem ali zahtevnejšem delu.
Telefonske aplikacije, ki so našim preizkuševalcem ta mesec najbolj ostale v spominu.
Najpogostejši vzrok za okvaro domačega ali pisarniškega računalnika so elektromehanske komponente. Kako napake odkrijemo, še preden pride do okvare? Katera popravila so smiselna doma? Kako jih izvedemo?
Telefonske aplikacije, ki so našim preizkuševalcem ta mesec najbolj ostale v spominu.
Distribucija Bodhi Linux naj bi bila namenjena razsvetljenemu oziroma prebujenemu uporabniku (to pomeni izraz Bodhi v sanskrtu). Gre za lahko distribucijo Linuxa, ki jo uporabnik čim bolj prilagodi svojim potrebam.
Zdi se, da je neobremenjeno fotografiranje vsega ena izmed temeljnih lastnosti digitalne fotografije. Prav to poskrbi za to, da je povprečna zbirka tudi povsem ljubiteljskega uporabnika pogosto tako velika, da se je le težko znajti med velikanskim številom fotografij, predvsem pa je zelo težko najti želeno sliko, kadar bi jo hoteli komu pokazati. Če seveda nimamo reda. In prav pri ustvarjanju reda in organiziranosti lahko precej pomagajo programi za urejanje, pregledovanje in temeljno manipuliranje zbirk fotografij. Tudi na Linuxu.
Applov osmi mobilni sistem resda ne pomeni revolucije v slogu predhodnika, a kljub temu prinaša dovolj novosti, da nas zaposli na naslednjih nekaj straneh. Večina priboljškov je skritih, zato si vzemimo čas in jih skupaj odkrijmo.
Večina uporabnikov si ne privošči najdražjega televizorja v posameznem segmentu, a to še ne pomeni, da si ne želi kar najboljše slike. Vsem, ki si boste vzeli urico časa, bomo v nadaljevanju razkrili recept, kako iz televizorja »izvleči« zelo dobro sliko oziroma sliko, ki bo kar najbolj ustrezala vašim očem.
Prav vsakdo se rad počuti varnega. Ker je strah najmočnejše čustvo, se dotakne slehernega. V sodobnem računalništvu je skrb za varnost v ospredju, nič drugače ni v svetu jabolčnih naprav. Če ne želimo gole zadnjice deliti v paketu z žgečkljivimi posnetki slavnih, je dobro vedeti naslednjih nekaj nasvetov.
V prejšnji številki smo v računalnik namestili eno najbolj priljubljenih alternativ Microsoftovim Oknom – operacijski sistem Linux Mint 17. Tokrat bomo nadaljevali s spoznavanjem z njim in prilagajanjem, vse z namenom, da bi nam kar najbolj poenostavil vsakdanja opravila.
Telefonske aplikacije, ki so našim preizkuševalcem ta mesec najbolj ostale v spominu.
V začetku februarja se je pretežen del Slovenije na precej grob način zavedel pomena elektrike. Žled je potrgal prenekateri električni kabel in dele države pahnil v temo, čeprav na srečo nismo bili priča razpadu celotnega energetskega sistema. Cene električne energije v Sloveniji so razmeroma ugodne, seveda če pozabimo na razne dajatve, ki nam jih hočeš-nočeš vsili država. Kljub temu za elektriko večinoma plačamo manj kot za naročnino na telefon ali kabelsko.
Če potegnemo črto pod letošnjim NAMM (največjim svetovnim trgovskim dogodkom s področja glasbene industrije, ki poteka v sončni Kaliforniji), lahko zlahka rečemo, da bodo letos na trgu številni novi pripomočki in orodja za glasbeno produkcijo, tako s področja strojne kot programske opreme. Nas so zanimale novosti pri programski opremi za Android.
Z zavihki je brskanje po spletu videti kot pravo težaško delo. Spletni brskalnik se šibi pod težo odprtih vsebin, mi pa cedimo znoj zaradi nabrite večopravilnosti. V teoriji produktivna nebesa se v praksi vse prevečkrat izkažejo za coklo delovnega vsakdana. Največkrat, ker nismo uporabljali pravih orodij. Spoznajmo upravitelje zavihkov!
Delo z velikimi zasloni je udobno, ustvarjalno in nadvse produktivno. Razširjena zaslonska površina nam dobro služi v nešteto primerih. Z njimi se dičijo grafični kreativci, programerji z najdebelejšimi naočniki, zahtevnejši igričarji in večopravilni spletni pohajkovalci. Vsi v en glas zatrjujejo, da bi težko pogrešili sleherni milimeter tekočih kristalov. Ob pravem pristopu pa se brez njih vendarle da živeti. V naslednjih vrsticah si ogledamo, kako.
Microsoft je opustil uradno podporo Oknom XP, ranljivostim v javi, flashu in okenskih okoljih nasploh ni videti konca. Mar obstaja sistem, kjer stvari preprosto delujejo in ne zahteva toliko uporabnikove interakcije, zgolj za vzdrževanje in »preživetje«? Seveda je na voljo, predlagamo vam, da mu daste priložnost in ga preizkusite.
Telefonske aplikacije, ki so našim preizkuševalcem ta mesec najbolj ostale v spominu.
Apple je na letnem srečanju razvijalcev tujim sodelavcem predstavil novo različico operacijskega sistema OS X. Yosemite, kakor se imenuje novi namizni jabolčni sistem, prinaša vrsto dobrodošlih novosti. Žal jih bomo deležni predvidoma šele jeseni, zato vzemimo stvar v svoje roke in si iz operacijskega sistema naredimo domači zvarek Yosemite.
Leto 2014 se je komaj dobro prevesilo v drugo polovico, pa je nekaj že jasno. Toliko digitalnih nevarnosti, kot jih danes meri na naše podatke in digitalno identiteto, še ni bilo. Bančni trojanci, mobilne grožnje in programi, ki nam kriptirajo datoteke in zahtevajo odkupnino, sejejo upravičen strah med uporabniki.
Telefonske aplikacije, ki so našim preizkuševalcem ta mesec najbolj ostale v spominu.
Kot vsaka druga naprava in tehnologija tudi telefoni Windows Phone skrivajo dobrote in tu in tam kakšno zmožnost, ki ni povsem očitna ali enostavno odkrita. V članku osvetljujemo takšne možnosti in menimo, da boste uporabniki zasledili kakšno zvijačo ali namig, ki ju še ne poznate, in ju s pridom izkoristili za bolj učinkovito in bolj zabavno rabo telefonskega aparata.
Izbiranje pametnega telefona ni lahka stvar, na trgu je preveč različnih modelov in prav vsak se ponaša s kakšno posebnostjo, v najslabšem primeru z nizko ceno. Če podpišemo pristopnico v tabor operacijskega sistema Android, so težave največje. Čeprav se zdi, da smo z izločitvijo izbranega telefona iz tisočglave množice opravili glavnino dela, se pravi boj šele začenja. V bitko se podajmo opremljeni z naslednjimi nasveti.
Sprva revolucionaren operacijski sistem, občutljiv za dotik, zadnje čase caplja za posnemovalci. Apple se težav zaveda, zato skuša z nepretrganim tokom izboljšav stanje spet normalizirati. Zaradi enostavnosti in ujčkanja že priučenih uporabnikov so spremembe marsikdaj skrite. Čas je, da jih razkrinkamo!
Brezžična omrežja WiFi so danes vsepovsod, a se kljub temu redno ubadamo z vprašanjem, kako bi bilo kar najlaže pokriti večji prostor ali pa omrežje spraviti dlje, kot je običajno. Rešitev je veliko, tokrat smo si ogledali eno izmed najenostavnejših.
Apple TV ni dolgo pričakovana magična televizija, ki jo čakamo od pamtiveka. Je nišni izdelek, ki povsem običajnemu televizorju doda pamet. Z nekaj znanja in predvajalnikom Apple TV lahko starček, ki so mu dnevi v dnevni sobi šteti, spet postane družinski prijatelj številka ena.
Čeprav smo na prejšnjih straneh jasno razložili, kako je mogoče s sistemom Windows XP vztrajati še leto ali tri, pa vendarle menimo, da je tudi za uporabnike dobrodošlo, če presedlajo na katero izmed sodobnejših različic okenskega operacijskega sistema ali celo v svet linuxnih distribucij. V nadaljevanju smo si ogledali nekaj scenarijev, kako presedlati na novejši sistem in izboljšati svojo uporabniško izkušnjo.
Arhiv
Po avtorjih