Odličen, vendar …
Tako bi morali začeti prav vsak preizkus vrhunskega telefona Huwaei – res so odlični, vendar hkrati odločno preveč omejeni …
Tako bi morali začeti prav vsak preizkus vrhunskega telefona Huwaei – res so odlični, vendar hkrati odločno preveč omejeni …
Preizkušanje izdelkov, ki so si med seboj podobni, hitro postane monotono. Dolgčas razbije le model, ki meri na sam vrh ponudbe in ga poskuša doseči z novimi, inovativnimi zmožnostmi in s kakšnim presenečenjem. Na tokratnem sesalnem preizkusu vsa presenečenja, žal, niso bila pozitivna.
V prejšnji številki smo preizkusili trenutno tehnološko raznolikost na področju televizorjev in pri tem izpustili nekaj, kar sliši na ime »Laser TV«. Ime zavaja, gre namreč za projektor.
Verjetno že veste, da lahko za digitalne bone, ki so namenjeni »spodbujanju digitalne vključenosti«, kupite tudi slušalke z mikrofonom. Da, tudi take, ki so namenjene zlasti igranju iger. Denimo JBL Quantum 800, ki smo jih preizkusili tokrat.
Lenovo IdeaPad 5 Pro je razmeroma tanek in kompakten prenosnik, s katerim merijo na zahtevnejše domače uporabnike in vse, ki prenosnik dejansko prenašajo naokoli, a pri tem niso pripravljeni plačati cene resnejših poslovnih modelov. Gre za model s 14-palčnim zaslonom in po našem mnenju ponudi solidno razmerje med uporabno delovno površino ter fizično velikostjo, težo ter porabo baterije.
Uporabniki pametnih telefonov smo različni in vsak ima svoje zahteve ter potrebe. Ali ste vedeli, da lahko pametne telefone uporabljajo tudi osebe s posebnimi potrebami? Osredotočimo se na slepe in slabovidne osebe ter na njihov način uporabe te tehnologije.
Robotski sesalniki nikakor niso več nova tehnologija. Razlike med modeli se manjšajo, novosti med generacijami ni več toliko kot nekoč. Tokrat smo preizkusili nov iRobotov izdelek, ki želi z močjo umetne inteligence postati nepogrešljiv družinski pomočnik.
Microsoft je za javni preizkus pripravil novo, večjo različico operacijskega sistema Windows 11 s priponko 22H2. Gre za tako imenovano »letno« objavo, saj bo Microsoft po novem večje različice objavljal enkrat v letu. Večjih novosti kljub temu ne prinaša, a so tudi nekatere manjše več kot dobrodošle.
Glede na to, da Samsung proizvede 300 milijonov zaslonov (AM)OLED, ki jih v telefone vgrajujejo večinoma vsi proizvajalci, vključujoč Apple, se sliši zelo nenavadno, da je ta proizvajalec hkrati edini, ki zaslonov OLED ne vgrajuje v televizorje. Do zdaj.
Aktivno odpravljanje šuma v slušalkah je danes na voljo tudi v modelih, ki ne sodijo ravno v (cenovni) vrhunec ponudbe. Toda razlike med implementacijami so ogromne, vodilni na tem področju pa je že ves čas – Sony.
Harmony OS naj bi na Huawei telefonih nekoč zamenjal Android, a se to še ni zgodilo. Vseenoo pa ga je mogoče videti na nekaterih njihovi pametnih urah in taka je tudi GT Runner.
Hibridni prenosniki nas doslej niso še nikoli zares prepričali, a Microsoft novi Surface Laptop Studio na prvi pogled res obeta.
Pri Monitorju redko pišemo o ergonomskih plateh računalništva, a tu in tam le srečamo kako napravo, ki obljublja predvsem bolj udobno delo. To je lahko tudi svetilka oz. žarnica, kot smo jim rekli nekoč.
Urejanje dokumentov in preglednic se v osnovi ni spremenilo že 40 let, in čeprav danes s pisarniškimi programi delamo na raznovrstnih napravah, spletu, v oblaku in še kje, je način izvajanja aktivnosti enak. Opravila so ločena in vnaprej znana. Celice so še vedno označene s črkami in številkami kot v igri potapljanja ladjic. Zakaj, če današnja tehnologija ponuja drugačne možnosti? Shishir Mehrotra in Alex DeNeui sta prepričana, da brez potrebe, zato predstavljata svojo vizijo prihodnosti, imenovano Coda.io.
Področje brezžičnih slušalk se še naprej razvija, med zanimivejšimi je Sonyjev novi model, pri katerem so sredi slušalke oblikovali – luknjo.
Preizkusili smo že kar nekaj prenosnih projektorjev, novi XGimi Halo+ pa je najzmogljivejši doslej.
Priznati moramo, da Audi nikoli ni bil nizkocenovna avtomobilska znamka, vedno so posegali vsaj po srednjem razredu in tako je tudi pri električnih avtomobilih.
Eno od bolj uveljavljenih imen robotskih sesalnikov, tudi pri nas, je Roborock. Podjetje je tesno povezano s Xiaomijem, zato ne čudi, da je slednji »robote« začel prodajati tudi pod svojo blagovno znamko.
Microsoft že nekaj časa proizvaja lastne naprave Surface, med njimi pa so najpopularnejše tanke tablice, ki tekmujejo tudi s prenosniki.
Leta 2020 je Google kupil podjetje Neverware, znano predvsem po izdelku CloudReady, prosti različici operacijskega sistema Chromium OS, namenjeni oživljanju starejših računalnikov. Dve leti kasneje je na voljo ista tehnologija, ki pod okriljem spletnega velikana zdaj ponuja (skoraj) identično različico sicer komercialnega, na namenske računalnike naloženega operacijskega sistema Chrome OS.
Umetni razum (UR) potihoma prodira v vse pore našega življenja. Že nekaj časa pomaga pri zapletenih odločitvah, diagnosticira paciente, krmili logistiko letališč in namesto nas naroča mačjo hrano. Ravnokar se je odločil tudi umetnosti.
Akcijske kamere so še vedno z nami, sodijo namreč na eno od področij snemanja in fotografije, kamor telefoni še ne sežejo. V tej družbi najdemo tudi izdelke DJI.
Pametne ure so se med uporabniki prijele ali pa tudi ne, odvisno od tega, koga povprašamo. Vprašanje le, ali so to res »pametne« ali le »športne«, ki se pač povezujejo s telefonom.
Naprave NAS so v zadnjem desetletju že odrastle, novosti so iz generacije v generacijo vse manjše. Na preizkus smo dobili Synologyjev DS-1621xs+, model, ki pokaže, česa so te naprave danes zmožne.
Tudi Nokia je pred kratkim napovedala vrnitev na področje tablic, saj so te zaradi koronavirusa doživele manjše prebujenje. Preizkusili smo prvo njihovo novo tablico, model T20.
Ko pri Monitorju pišemo o varnosti, je običajno mišljena računalniška varnost. Tokrat pa smo v roke dobili pametni varnostni sistem, ki je namenjen varovanju in nadzorovanju naših domov.
Podjetje TP Vision najmočnejši izdelek iz svojega televizijskega repertoarja Philips že tradicionalno predstavi jeseni, kar pomeni, da Monitorjev letni preizkus televizorjev redno zamudi. Tudi tokrat smo ga zato v roke vzeli posebej.
Dvanajsta generacija Intelovih procesorjev Core po dolgem času spet pomeni svež veter v modrem taboru in tudi sicer. Zgrajeni so namreč na hibridni zasnovi s hitrimi in z varčnimi jedri, podobno kot telefonski čipi ter Applov M1.
Android je daleč najbolj priljubljeni operacijski sistem na svetu, zato ne čudi, da ga s svojimi milijoni aplikacij želijo »posvojiti« tudi proizvajalci drugih operacijskih sistemov. Denimo Microsoft v svojem Windows 11.
V najnovejših macbookih pro se nahajata pošteno okrepljeni različici Applovih čipov M1, Pro in Max, ki sta skorajda tako vznemirljivi kot prvotna, s katero so v Cupertinu lani močno razburkali področje procesorjev.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih