Slovenija se gre video konference
Slovenija je v enem mesecu dobila ne eno, ampak kar dve novi spletni storitvi za video konference, kar dokazuje, da je vse več zanimanja za drugačne, varčnejše in bolj učinkovite oblike sestankovanja.
Slovenija je v enem mesecu dobila ne eno, ampak kar dve novi spletni storitvi za video konference, kar dokazuje, da je vse več zanimanja za drugačne, varčnejše in bolj učinkovite oblike sestankovanja.
Corel, ki je že skoraj dve desetletji znan po svojih večpredstavnih programih, po vse tem času še vedno zmore v svoje paradne izdelke vdahniti zanimive novosti. Tokrat so se lotili prenove dveh morda najpomembnejših izdelkov, ki so jih pridobili z nakupom družb Jasc in Ulead.
Programi za trenutno sporočanje sicer živijo v senci elektronske pošte in v zadnjem času spletnih storitev za družabna omrežja, toda število uporabnikov se še naprej vztrajno veča. Prav s tovrstnimi programi smo lahko dosegljivi kjerkoli, kadarkoli, celo preprosteje kot zgolj s telefonskim klicem. Ogledali smo si ponudbo na tem področju, ki je zares pestra in zanimiva.
Kupci prenosnih računalnikov se pri pregledovanju ponudbe na trgu pogosto upravičeno sprašujejo, kakšna je, če sploh, razlika med prenosniki za poslovno in tako imenovano "domačo" rabo. Oziroma, zakaj ne bi ene ali druge uporabljali tako v službi, kot doma. Čeprav razlike niso najbolj očitne, vendarle obstajajo in pogosto tudi odtehtajo pri odločitvi. Seveda pa je vsakdo svoboden pri oceni, ali so mu pomembne pri nakupu.
Preprosti in poceni mini računalniki, ki jim pravimo tudi nettopi, v zadnjem času dosegajo kar opazen uspeh, zlasti kot drugi, morda celo tretji računalnik v hiši, še posebej kot računalniški večpredstavni predvajalniki ob televizorju. Tak je miniaturnik Prestigio Ion, ki ima zaradi nabora Nvidia Ion kljub razmeroma skromnemu procesorju dovolj moči, da brez težav predvaja tudi video posnetke v polni (HD) ločljivosti.
Program za hišni kino Boxee nas je navdušil že v prvi izvedbi v preteklem letu, najnovejša različica pa ponuja še več in si najbrž s pravico zasluži naziv najboljšega programa za hiši kino ta hip. Kmalu pa bo pristal tudi v strojnem večpredstavnem podaljšku Boxee Box.
Google je skoraj leto dni pred predvideno objavo lastnega operacijskega sistema za osebne računalnike poslal v javnost prvo delujočo kodo. Ta sicer razočara zaradi svoje nedokončanosti, a hkrati navduši zaradi preprostosti zamisli. Ali res govorimo o operacijskem sistemu in okolju, ki bi lahko nekega dne konkuriral, celo nadomestil današnje operacijske sisteme, kot so Windows, Mac OS in Linux? Odgovor leži v oblaku.
Novi Eee PC 1101HA je nov član podskupine netbookov, ki jim Asus pravi Seashell (morska školjka). Zanje je značilno predvsem nadvse zaobljeno, dizajnersko oblikovano ohišje, ki sodi med najlepše pri prenosnikih ta hip, ne glede na kategorijo. Preizkusni model je povrh vsega prišel v sijajni beli barvi, ki se prenosniku odlično poda. Res pa je, da je ohišje zaradi do sijaja zloščene plastike zato nekoliko bolj občutljivo za umazanijo, prstne odtise in praske.
Spletne storitve so idealno okolje za medsebojno skupinsko sodelovanje. Po drugi strani pa tudi poligon za inovacije, ki niso nujno povezane samo z velikimi imeni, kot so Google, Microsoft in podobna. Ogledali smo si peščico zanimivih orodij, od katerih vsako na svojem področju omogoča, da prihranimo čas, pa tudi sicer bolje sodelujemo z drugimi kot zgolj z izmenjavo podatkov prek elektronske pošte.
Večpredstavni predvajalniki znajo z vsako generacijo nekaj novega. Platforma NMT je prešla v višjo prestavo z novostjo, Pocorn Hour C-200, tokrat prvič tudi z vgrajenim predvajalnikom blu-ray. AzBox pa zna poleg gradiva v domačih računalnikih spremljati in celo snemati programe iz signalov DVB-T in DVB-S.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih