Objavljeno: 12.9.2003

Sony Ericsson z novimi telefoni

Proizvajalec mobilnih telefonov v lasti japonskega elektronskega konglomerata Sony in švedskega telekomunikacijskega podjetja Ericsson že od ustanovitve naprej niza skoraj same izgube in izgublja tržni delež. Kljub temu je vodstvo podjetja še zmerom odločeno, da se prične kosati z vodilno Nokio, kar mu na določenih področjih, predvsem pri najzmogljivejših aparatih kot je P800 tudi uspeva.

Nedavno so predstavili tri nove aparate za omrežja GSM, ki sodijo v nekoliko nižji cenovni razred, oznake pa so T230, Z200 in Z600. Vsi imajo barvne zaslone, T230 je namenjen predvsem mladim, medtem ko sta modela serije Z školjkaste oblike, ki je popularna predvsem v Aziji. Z600 ima vgrajen tudi digitalni fotoaparat.

Kljub temu analitiki nekoliko skeptično gledajo na Ericssonove nove modele, saj je njihova osnovna cena okrog 200 evrov, kar ni tako malo, sploh glede na dejstvo, da je Nokia predstavila poceni modele za okrog 75 evrov. Ti telefoni so namenjeni predvsem za nove trge kot so Rusija, Kitajska in Indija, kjer se pričakuje velika porast prodaje, vendar kaže, da bodo Sony Ericssonovi modeli dosegli več uspeha na zasičenih evropskih in ameriških trgih.

http://www.sonyericsson.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google zapira zadnja vrata za blokiranje oglasov

    Google bo s prihajajočimi posodobitvami spletnega brskalnika Chrome dokončno onemogočil delovanje priljubljenih razširitev za blokiranje oglasov, kot je uBlock Origin.

    Objavljeno: 16.6.2026 10:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Trumpov telefon je skoraj popolna kopija HTC-jevega

    Razstavljanje težko pričakovanega pametnega telefona Trump Mobile T1, ki so ga opravili strokovnjaki pri iFixit, je potrdilo prejšnje sume ocenjevalcev opreme, da je naprava skoraj popolna kopija obstoječega modela HTC U24 Pro.

    Objavljeno: 12.6.2026 09:00
  • Droni bodo po novem leteli brez GPS-a in zemljevidov

    Raziskovalci z nizozemske Tehnološke univerze v Delftu so po vzoru čebel razvili učinkovit navigacijski sistem za drone Bee-Nav.

    Objavljeno: 9.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
  • Nova Philipsova svetilka je umetno sonce za sobe brez oken

    Podjetje Philips je predstavilo novo stropno svetilko Philips Skylight, ki s pomočjo napredne LED tehnologije in sistema NatureConnect uspešno posnema videz ter globino prave strešne linije in v prostore prinaša ritem naravne sončne svetlobe.

    Objavljeno: 11.6.2026 09:15
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji