Čudežni ključek
Se radi igrate z androidnim drobovjem in nameščate neoriginalne ROMe na vaš Samsungov telefon? Potem potrebujete ta USB ključek.
Se radi igrate z androidnim drobovjem in nameščate neoriginalne ROMe na vaš Samsungov telefon? Potem potrebujete ta USB ključek.
Novi Mac mini je prišel na trg skupaj s prenosnikom MacBook Air, s katerim sta si presenetljivo podobna. Oba sta videti enaka lanskima modeloma in oba sta postala dno Applove ponudbe. Če je MacBook Air vstopni model za kupce, željne prenosnikov, je Mini najugodnejše namizno računalo iz Cupertina. Letošnji Mac mini je cenejši od predhodnika, čeprav že takoj po zagonu vidimo, da je hkrati močnejši. Procesor Core 2 Duo je nadomestil mišičnjak iz družine Core i5 (model najvišjega ranga ima procesor i7 s taktom 2,7GHz). Veliko dodano vrednost mu pomeni priključek Thunderbolt, ki je na mestu vrat Mini Display Port. Mini Mac podpira Bluetooth 4.0, ima 2 GB RAMa in 500 GB diska (začetni model). Grafična kartica je Intel HD Graphics 3000, ki jo lahko za pravo ceno nadomestimo z boljšim Radeonom.
Trgovina App Store ima v katalogu več kot 65.000 aplikacij za iPad. Številka se iz dneva v dan strmo povečuje. Med njimi najdemo pripomočke za delo, izdelke za igro in programe za vse vmes.
Slovenci smo pregovorno pametni. Trditev je bila spočeta globoko v zgodovini, najbolj pa se je uveljavila v času rajnke Jugoslavije. Medtem ko so v Vojvodini kmetovali, v Srbiji vladali, se v Črni gori praskali po zadnji plati in na Hrvaškem kregali, smo Slovenci tuhtali. Baje. O tem, da so naše sive celice vredne nekaj več, smo prepričani še danes. Pri pregledu podjetij s področja informatike smo ugotovili, da je v Sloveniji kar nekaj takšnih, ki vedno znova dokazujejo, da tako mišljenje ni brez podlage.
Človeštvo je v zgodovini preživelo kar nekaj zlatih mrzlic, začenši s kalifornijsko sredi devetnajstega stoletja. Zadnja v svetu računalništva je programiranje za mobilne naprave.
Danes je računalništvo na razpotju. Bo PC res kmalu postal kot tovornjak? Saj veste, še vedno je tu in opravlja posebno nalogo, a vsi raje vozimo avtomobile. Slovita izjava enega glavnih krivcev za nastale razmere, Applovega šefa, gospoda Jobsa, daje misliti. Ob stoletnici podjetja IBM, tridesetletnici prodora računalnikov PC na trg, dostopen denarnicam navadnega človeka, in ob prelomnici, ki jo slutimo vsi, si velja pobliže ogledati zgodovino "izuma", ki je pred tremi desetletji zatresel svet.
Mac OS X je za marsikoga najboljši operacijski sistem na svetu, vendar to še zdaleč ne pomeni, da je popoln. Tudi najbolj vneti oboževalci računalnikov podjetja Apple priznavamo, da okusna kombinacija nastavitev in pripomočkov lahko Snežnega leoparda preobrazi v čudovit stroj, ki deluje hitreje in natanko tako, kot smo si zamislili.
Japonski inovator, podjetje Nintendo, je zopet osupnil igričarski svet. Če je z igračo Wii na novo definiral ciljno publiko igranja iger, se je tokrat lotil prihodnosti z dodatno razsežnostjo. Medtem ko se velikani na področju 3D prikaza prerekajo o tem, katera očala so prijaznejša do tehnologije, je Nintendo nanje povsem pozabil. Čarobna beseda, ki je omogočila ta trik, se glasi avtostereoskopija ali, po japonsko, 3DS.
Živimo v časih, ko so najlepše pesmi že napisane, vse zgodbe povedane in izumi izmišljeni. Taka filozofija računalniškemu svetu ni več tuja, zato snovalci raznovrstnih naprav iščejo odklon drugje. Nedolgo tega so našli rešilno bilko v videzu končnih izdelkov. Je po novem res vse v lepoti?
Uspeh tablic(e) je naznanil novo ero računalništva. Prihodnost zahteva prenosljivost. Običajni prenosniki sicer štejejo za takšne, vendar za prekladanje na kavču niso ravno priročni. Pametni telefoni in manjši prenosni računalniki (netbooki) so že bližje, tablice pa nedvomno odgovor sedanjosti, a jim za resno delo manjkajo tipkovnice. Tukaj stopijo na prizorišče suhci.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih