Matematika v Wordu
Na Microsoftovih spletnih strani se skriva marsikaj. Včasih je najti tudi kakšno prijetno presenečenje. Eden izmed skritih zakladov je preprost dodatek za Microsoft Word 2007 z imenom "Microsoft Math Add-In for Word 2007".
Na Microsoftovih spletnih strani se skriva marsikaj. Včasih je najti tudi kakšno prijetno presenečenje. Eden izmed skritih zakladov je preprost dodatek za Microsoft Word 2007 z imenom "Microsoft Math Add-In for Word 2007".
Po trenutnih napovedih, lahko konec meseca novembra pričakujemo izid Microsoft Visual Studio 2008, ki prinaša številne novosti in hkrati precej zmede zaradi neposrečenega številčenja različic tehnologij. Tokrat si bomo površno pogledali, kaj prinaša osveženi jezik Visual C#, ki bo nosil oznako 3.0, naslednjič pa se bomo posvetili novostim razvojnega okolja Visual Studio.
Tokrat ne bomo govorili o nadomestkih za plačljivi program, temveč za brezplačni iTunes. Čeprav temu programu res ne moramo očitati previsoke cene, saj je brezplačen, pa ga pestijo značilne težave, ki jih v tej rubriki opisujemo in poskušamo zaobiti. Seveda so vsi nadomestki zastonj.
Kot smo v prejšnji številki ugotovili za programe za snemanje plošč CD in DVD, se časi programov, ki so nekoč veljali za visoko tehnologijo, spreminjajo. Nekoč priljubljeni in poceni programi so postali napihnjeni in počasni, predvsem pa za današnje čase predragi. Težko bi našli lepši zgled, kot je legendarni program ACDSee, ki z vsako različico raste in se bohoti, a hkrati izgublja na priljubljenosti in uporabnosti.
Zadnja različica Microsoftove pisarne prinaša kopico novosti. Z nekaterimi brezplačnimi dodatki si lahko olajšamo prehod, prihranimo kak siv las in še dodatno izboljšamo svojo produktivnost.
Brskanje za novimi različicami ni nekaj, s čimer si povprečni uporabnik računalnika krajša čas. K sreči so v File Hippo spisali priročen programček, ki iskanje nadgradenj programov, ki jih imamo nameščene, bistveno olajša.
WinZip je program, ki ga najverjetneje najdemo v največ računalnikih v Sloveniji, morda celo na svetu. Velikanska večina namestitev je, resnici na ljubo, nelicenčnih in vsi smo se že dodobra navadili klikati gumb "OK", ko nas program opozarja, da je naše preizkusno obdobje poteklo in nas prosi, da za uporabo odštejemo nekaj cekinov. In čeprav program nikakor ni drag in si avtorji programov shareware vsekakor zaslužijo nagrado, velja razmisliti o menjavi programa za stiskanje datotek. Na voljo so namreč zmogljivejši programi, ki so celo brezplačni. Pa še Damoklejevega meča inšpekcije oz. BSA se bomo tako rešili ...
Microsoft je svojo družino strežniških izdelkov razširil v nasprotno smer kot navadno - za domače uporabnike je predstavil strežnik Windows Home Server. Ciljna skupina so domovi z vsaj dvema računalnikoma in širokopasovno povezavo v svet.
Eden izmed programov, ki jih pozna skoraj vsak uporabnik računalnikov, je Nero. Po prepoznavnosti in razširjenosti ga verjetno prekaša samo še WinZip. Razširjenost pa nikakor ni merilo kakovosti. Nero je z nami že od prvih zapisovalcev optičnih nosilcev za rabo doma, v zadnjih mesecih pa so v Nero a.g. začeli vleči čudne poteze in program je postal nadležen, če ne celo neuporaben.
Vsakdo, ki se kolikor toliko resno loti branja blogov, je že ugotovil, da branje blogov v brskalniku in deskanje po blogih ni izvedljivo, če jih želite prebirati več kot peščico. Takrat si lahko omislite pomoč. O bralnikih RSS ali Atom virov oziroma agregatorjih smo že pisali v decembrski številki. Podobno pomoč si lahko omislijo tudi avtorji. Za udobnejše ustvarjanje svojih prispevkov si lahko priskrbijo program, ki nadomesti sicer običajno urejanje v spletnem brskalniku.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih