• Epson Stylus DX5050

    Razred više od modela DX 4050 sodi Epson Stylus DX5050, ki ga lahko primerjamo tudi z malce starejšim modelom DX4850, tako po videzu kot po lastnostih. Epson Stylus DX5050 tako kot vsi tiskalniki iz serije D uporablja štiri ločene barvne kartuše in premore največjo ločljivost 5760 x 1440 pik na palec. Tako kot v Stylus DX4850 je tudi v Stylus DX5050 vgrajen bralnik kartic. Ker nima vgrajenega zaslona za pregledovanje vsebine pomnilniške kartice, natisne seznam fotografij, pod katerimi ustrezno počrnimo ustrezne kvadratke in list položimo na optični bralnik, ta pa odčita naše želje. Za razliko od modela Stylus DX4050 je možno nastavljati tudi število fotokopij.

  • Canon MP810

    Tudi v samem vrhu Canonovih večnamenskih naprav je prišlo do nekaterih izboljšav. Tako je iz modela Canon MP800 nastal že po videzu, pa tudi zmogljivostno prenovljen Canon MP810.

    Objavljeno: 19.12.2006 14:37 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor December 2006 | Teme: nenehni testi
  • Canon MP180

    K jesenski osvežitvi novih modelov sodi tudi cela vrsta novih oziroma prenovljenih večnamenskih naprav. Pri večini gre zgolj za lepotne popravke, vmes pa je moč zasledili tudi kakšno tehnično izboljšavo. Canonov model MP180 je tako nadgradnja modela MP170 oziroma zgolj njegova nova preobleka. Tiskalnik je obdržal črno-beli zaslonček LCD, ki precej pregledno posreduje informacije in omogoča spreminjanje nastavitve kopiranja, svetlosti, števila kopij, vrste papirja itd. Opremljen je tudi z bralnikom kartic, kar nam omogoča neposredno tiskanje fotografij. Seveda vsebine kartice ne moremo pregledovati prek zaslona, zato pa nam tiskalnik natisne seznam vseh slik, na katerem pod želenimi počrnimo ustrezno okence, papir pa nato položimo nazaj na optični bralnik in tiskanje fotografij se lahko začne. Ta način tiskanja fotografij pri Canonu sicer uporabljajo že kar nekaj časa. Za razne neljubitelje novih tehnologij, ki še vedno prisegajo zgolj na svinčnik in papir, je to prav prijazen način izbire slik ter nastavitev.

    Objavljeno: 19.12.2006 14:37 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor December 2006 | Teme: nenehni testi
  • Epson Stylus DX4050

    V Epsonu so se odločili prenoviti večnamenske naprave, poglavitni element spremembe pa je uporaba novega barvila Ultra DuraBrite. Tiskalnik ima štiri ločene barvne kartuše, poudarek na novih barvilih pa je predvsem obstojnost ter seveda nižja cena izpisa. Epson Stylus DX4050 je za razred močnejši od modela Stylus DX3850, ki smo ga v Monitorju že preizkusili, na videz pa sta skorajda docela enaka.

  • Canon MP510

    Zelo opazno spremembo je doživela Canonova večnamenska naprava MP500, ki jo je nasledila nova, Canon MP510. Razlika je že v sami obliki, saj zaslon LCD in funkcijske tipke niso več vidne in so lično skrite oziroma pokrite z zaslonom. Ob uporabi ga odpremo in s tem pridobimo precej funkcijskih tipk in dokaj velik barvni zaslon LCD, ki rabi predvsem pregledovanju fotografij na pomnilniški kartici ali nastavljanju fotokopiranja. Žal tudi v prenovljenem modelu zajetih slik na optičnem bralniku ni mogoče shraniti na pomnilniško kartico. Na naše presenečenje pa so pri novem modelu odvzeli precej priboljškov. Tako kot je Canon storil pri navadnem brizgalnem tiskalniku Pixma iP3300, je storil tudi pri večnamenski napravi MP510 - nič več ni mogoče tiskati neposredno na plošče CD/DVD. Canon MP510 je ostal tudi brez dodatne črne kartuše, ločljivost pa so mu znižali na 4800 x 1200 pik na palec. Ohranil pa je dva podajalnika papirja, eden je v obliki predalnika, drugi pa v obliki večnamenskega podajalnika. Ostaja tudi možnost povezovanja z mobilnimi napravami prek infrardeče povezave.

    Objavljeno: 19.12.2006 14:37 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor December 2006 | Teme: nenehni testi
  • Epson Stylus Photo RX700

    Novi Epsonov model RX700 je na prvi pogled malce podoben svojem manjšemu bratu RX620, vendar se poleg izboljšav v njem skriva še dosti več. Glede na to, da je najzmogljivejši v razredu Epsonovih večnamenskih naprav, bi pričakovali, da se bo tokrat odlično odrezal tudi kot pisarniška večnamenska naprava. Vendar pa tako kot predhodnik tudi RX700 spada med foto večnamenske naprave in pisarnam ni najbolj prilagojen. Ima šest ločenih kartuš, ki nimajo suspenzijskih barvil, zatorej je slika na navadnem papirju malce bleda in zaradi tega tisk ni najprimernejši za pisarniške izdelke.

  • Epson Stylus DX3850

    Epson je v svoji ponudbi večnamenskih naprav ponudil novo različico DX3850, ki uporablja štiri ločena nova barvila Ultra DuraBrite. Gre za prenovljeno barvilo, za katero pri Epsonu zagotavljajo, da je izpis obstojen več kot 120 let. Enako barvilo uporabljata tudi Epsonova brizgalna tiskalnika D68 in D88, ki smo ju preizkusili v februarski številki.

  • Epson Stylus DX4850

    Za malenkost zahtevnejše uporabnike ima Epson na voljo zmogljivejšo in za spoznanje bogatejšo večnamensko napravo DX4850.

  • Canon Pixma MP500

    Predzadnja serija tiskalnikov Pixma ni premogla posebej ugledne zunanjosti, kar so priznavali tudi sami Canonovi strokovnjaki. Zato je toliko bolj razveseljivo, da so najnovejše večnamenske naprave izdelane z veliko več čuta za estetiko. Model Pixma MP500 je lepo zaobljen in daje vtis resnosti.

  • Canon Pixma MP150 in MP170

    Nekateri tiskalniki in večnamenske naprave na trgu zdržijo dlje, drugi manj. Canonova modela Pixma MP110 in MP130 sta bila naprodaj (vsaj v Sloveniji) manj kot leto dni, pa so ju že nadomestili z modeloma MP150 in MP170. Sliši se logično - stare tiskalne kartuše BJC-24 so upokojene, pred kratkim so jih nadomestile glave/kartuše št. 40/41 oz. 50/51 (glej članek o Canon Pixma iP1600 in iP2200 v novembrski številki).

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji