Oracle je v okviru svoje vsakoletne razvojne konference OpenWorld Razkril kopico novosti, s katerimi nakazuje, da želijo v bližnji prihodnosti resneje konkurirati bolj zvenečim ponudnikom storitev in rešitev v oblaku.
Microsoft je potrdil govorice, da pripravlja odjemalca za priljubljeno orodje za skupinsko delo Teams tudi za operacijski sistem Linux. Teams, ki bo med drugim v prihodnje nadomestil v poslovnem okolju zelo razširjeni Skype for Business, je danes sicer na voljo na skoraj vseh ostalih priljubljenih platformah: Windows, macOS, iOS in Android.
V spletu se širi nova različica izsiljevalskega virusa z imenom Lilocked (ali Lilu), ki napada predvsem spletne strežnike z operacijskim sistemom Linux.
Program Wget je že dve desetletji standard za prenos datotek, razširjen predvsem v svetu Unixa in Linuxa, novi rget pa funkcionalnost razširi s samodejnim in varnim preverjanjem integriteto prenesenih datotek.
Sasha Levin, Microsoftov razvijalec za jedro Linux je v prošnji za pripustitev Microsofta v Linuxovo varnostno listo zapisal, da je Linux na Microsoftovi oblačni platformi Azure že prehitel Windows Server.
Microsoft je sporočil, da bo imela prihodnja inačica Windows 10 vgrajeno pravo Linuxovo jedro. Namesto emuliranega podsistema, ki so ga uvedli v Windows 10 in omogoča uporabo Linuxovih ukazov in knjižnic, bodo v navidezni stroj dodali polno Linuxovo jedro. (Da se razumemo, jedro Windows ostaja NT.)
Tri leta po izidu štirice smo dočakali izid nove velike različice jedra Linux Kernel 5.0. Kljub novi vodilni številki gre zgolj za stopnjevano nadaljevanje štirice, saj avtorji številčenje ne uporabljajo nujno za dodajanje novih funkcionalnosti. S tem povedano, Linus Torvalds namiguje na pomembne spremembe, ki jih bomo videli odslej naprej.
Včeraj je varnostni raziskovalec Max Justicz objavil varnostno luknjo v programu Apt, ki v Debian Linuxu (in njegovih izpeljankah, tudi popularnemu Ubuntuju) skrbi za upravljanje s programi (namestitev, nadgradnjo, odstranitev, itd).