Objavljeno: 18.8.2026 09:00

Prvi pametni telefon z vgrajenim robotom

Mobilna revolucija na Kitajskem.

Prvi pametni telefon z vgrajenim robotom

Podjetje Honor je na kitajskem trgu uradno predstavilo napravo Robot Phone, ki s svojo zasnovo prinaša povsem novo kategorijo pametnih telefonov. Glavna posebnost naprave je vgrajen mehanski stabilizator z gibljivo roko iz titanove zlitine, ki se samodejno iztegne iz ohišja in nosi primarno kamero z ločljivostjo 200 MP. Sistem omogoča napredno mehansko stabilizacijo slike ter samodejno sledenje objektom in obrazom brez potrebe po zunanjih stojalih.

Ohišje naprave je zaradi vgrajene mehanske roke nekoliko debelejše in težje od običajnih pametnih telefonov, vendar ponuja odlične strojne zmogljivosti. Telefon poganja procesor Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 v kombinaciji z do 16 gigabajti delovnega pomnilnika, enim terabajtom prostora za shranjevanje ter zmogljivo baterijo kapacitete 7.060 mAh, ki podpira hitro 120-vatno žično polnjenje. Kamera na gibljivi roki podpira tudi profesionalne snemalne profile, kot je ARRI Cinema LogC3, za zahtevnejše ustvarjalce vsebin.

Poleg napredne stabilizacije videa Honor napravo uporablja kot prikaz svojih dosežkov na področju umetne inteligence in robotike. Prek glasovnih ukazov ali načina Yoyo Pro lahko uporabniki roki s kamero ukazujejo fizične premike, naprava pa se s kretnjami, kot so prikimavanje ali zibanje v ritmu glasbe, odziva na komunikacijo z uporabnikom. Začetna cena modela na Kitajskem znaša približno 1500 ameriških dolarjev, za zdaj pa še ni znano, ali bo naprava uradno na voljo tudi na evropskih trgih.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji