Objavljeno: 14.2.2005

Novellova prihodnost

Novell je razkril nekatere podrobnosti o svojih bodočih izdelkih, s katerimi nameravajo povrniti staro slavo. Čeprav se je Novell v zadnjem letu močno usmeril v izdelke za Linux in odprto kodo, ob tem ne nameravajo zanemariti svojih tradicionalnih izdelkov, ki pa bodo vsebovali vse več sestavin iz nove smeri razvoja. Novell je tako potrdil, da bo vsaj še štiri leta razvijal svoj paket za elektronsko pošto Groupwise, ki želi postati prva alternativa Microsoftovemu strežniku Exchange. Poleti bo izšla nova različica z delovnim imenom >>Sequoia<<, ki bo prinesla nov uporabniški vmesnik in funkcionalnosti. Jeseni 2006 nato pride na vrsto paket Groupwise >>Aspen<<, ki bo imel nov podatkovni model in bo omogočal precej lažje varnostno arhiviranje podatkov. Razvojni cikel bo leta 2008 zaokrožila različica >>Cedar<<.

Dosedanje Novellove stranke in širšo javnost pa še bolj zanima prihodnost operacijskega sistema Netware. Glede tega bodo že v kratkem začeli s prodajo nove različice, ki bo nosila ime Novell Open Enterprise Server (OES), vsebovala pa bo tako elemente dosedanjega sistema Netware, kot tudi strežnika SuSE Linux Enterprise Server 9 (SLES). Glavna novost bo enoten vmesnik za upravljanje sistema ter orodja za migracijo podatkov iz obe dosedanjih platform. Podrobnosti bodo znane po predstavitvi na sejmu LinuxWorld v Bostonu.

http://www.novell.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google zapira zadnja vrata za blokiranje oglasov

    Google bo s prihajajočimi posodobitvami spletnega brskalnika Chrome dokončno onemogočil delovanje priljubljenih razširitev za blokiranje oglasov, kot je uBlock Origin.

    Objavljeno: 16.6.2026 10:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Trumpov telefon je skoraj popolna kopija HTC-jevega

    Razstavljanje težko pričakovanega pametnega telefona Trump Mobile T1, ki so ga opravili strokovnjaki pri iFixit, je potrdilo prejšnje sume ocenjevalcev opreme, da je naprava skoraj popolna kopija obstoječega modela HTC U24 Pro.

    Objavljeno: 12.6.2026 09:00
  • Droni bodo po novem leteli brez GPS-a in zemljevidov

    Raziskovalci z nizozemske Tehnološke univerze v Delftu so po vzoru čebel razvili učinkovit navigacijski sistem za drone Bee-Nav.

    Objavljeno: 9.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
  • Nova Philipsova svetilka je umetno sonce za sobe brez oken

    Podjetje Philips je predstavilo novo stropno svetilko Philips Skylight, ki s pomočjo napredne LED tehnologije in sistema NatureConnect uspešno posnema videz ter globino prave strešne linije in v prostore prinaša ritem naravne sončne svetlobe.

    Objavljeno: 11.6.2026 09:15
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji