Objavljeno: 7.5.2026 08:00

Baterije, ki niso nevarne, če jih otrok pogoltne

Podjetje Energizer je predstavilo novo linijo litijevih gumbnih baterij Ultimate Child Shield, za katere trdi, da so prve na svetu, ki popolnoma odpravljajo tveganje za nastanek nevarnih notranjih kemičnih opeklin ob zaužitju.

Nova linija vključuje tri najpogostejše velikosti, 2032, 2025 in 2016, ki se pogosto uporabljajo v napravah, kot so daljinski upravljalniki, pametne ure in sledilniki AirTag. Čeprav večina zaužitih baterij skozi prebavni sistem potuje brez težav, se tveganje pojavi, če se baterija zatakne v požiralniku, kjer v stiku s slino ustvari električni tok in povzroči hude alkalne opekline tkiva že v nekaj urah. Energizerjeva inovacija deluje tako, da preprečuje nastanek električnega toka in posledičnih kemičnih reakcij v telesu, čeprav podjetje podrobnih tehničnih specifikacij mehanizma ni razkrilo. Baterije so opremljene tudi z drugimi varnostnimi ukrepi, vključno z embalažo, ki je varna za otroke, premazom z grenčico, ki odvrača od zaužitja, ter barvilom za živila, ki ob stiku s slino obarva usta modro.

Baterije, ki niso nevarne, če jih otrok pogoltne

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google zapira zadnja vrata za blokiranje oglasov

    Google bo s prihajajočimi posodobitvami spletnega brskalnika Chrome dokončno onemogočil delovanje priljubljenih razširitev za blokiranje oglasov, kot je uBlock Origin.

    Objavljeno: 16.6.2026 10:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Trumpov telefon je skoraj popolna kopija HTC-jevega

    Razstavljanje težko pričakovanega pametnega telefona Trump Mobile T1, ki so ga opravili strokovnjaki pri iFixit, je potrdilo prejšnje sume ocenjevalcev opreme, da je naprava skoraj popolna kopija obstoječega modela HTC U24 Pro.

    Objavljeno: 12.6.2026 09:00
  • Droni bodo po novem leteli brez GPS-a in zemljevidov

    Raziskovalci z nizozemske Tehnološke univerze v Delftu so po vzoru čebel razvili učinkovit navigacijski sistem za drone Bee-Nav.

    Objavljeno: 9.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
  • Nova Philipsova svetilka je umetno sonce za sobe brez oken

    Podjetje Philips je predstavilo novo stropno svetilko Philips Skylight, ki s pomočjo napredne LED tehnologije in sistema NatureConnect uspešno posnema videz ter globino prave strešne linije in v prostore prinaša ritem naravne sončne svetlobe.

    Objavljeno: 11.6.2026 09:15
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji