Bliskovita elektronska pošta
Je v današnjem času, ko se vse seli na splet, sploh še prostora za namizne programe, ki se ukvarjajo z tako banalnimi stvarmi kot je elektronska pošta? "Vsekakor", prikimava avtor tega članka.
Je v današnjem času, ko se vse seli na splet, sploh še prostora za namizne programe, ki se ukvarjajo z tako banalnimi stvarmi kot je elektronska pošta? "Vsekakor", prikimava avtor tega članka.
Si že od nekdaj želite imeti sanjsko službo? Ne, ne mislimo tiste na Hamiltonovem otoku. Za sanjsko službo v informatiki že od nekdaj velja izdelovanje iger. Vsaj za tiste, ki še vedno negujejo otroka v sebi. A kaj, ko to ni niti malo enostavno, kajti obvladati je treba grafično oblikovanje, poznati strojno opremo do obisti in posedovati znanje programiranja na nižjih nivojih. In to je le vrh ledene gore. Vam pokažemo slajšo pot?
Kamen spotike v recenziji marsikatere programske opreme je navadno enostavnost uporabe ocenjevanega skupka kode. Se je res tako težko postaviti v kožo uporabnika in pogledati na svoje delo skozi njegove oči? Velikokrat bi bila programerjem prihranjena huda graja, ko bi bili sposobni vsaj malo empatije. Živo nasprotje takih programov je pripomoček za izdelavo varnostnih kopij Déja Dup, ki v svoji enostavnosti tako pretirava, da je še nas presenetilo.
Življenje mineva s svetlobno hitrostjo. Prehitro. Ko se tega zavemo, je navadno že prepozno. Mladi mislijo, da je še vse pred njimi, starejši ravno nasprotno. Čim več pomladi ima človek za seboj, tem več mejnikov je že preživel. Krsti, birme, poroke, rojstva, smrti, ločitve. Zdaj so tu, že naslednji hip jih ni. Na tej poti vsakega od nas pričaka trenutek, ko si zaželimo vsaj nekaj od tega shraniti in zapustiti zanamcem.
Že dvanajst let mineva, kar se je na trgu pojavil program za peko CD nosilcev, Nero Burning ROM, in kar hitro upravičil ime slovitega rimskega vladarja. Z brezhibnostjo, enostavnostjo in enormno količino zmožnosti je iz sprva težavnega opravila naredil preprosto, samoumevno, vsakdanjo nalogo, ki jo lahko uspešno izvede prav vsak uporabnik Oken. Uslugo bi Nero rad ponovil operacijskemu sistemu Linux.
Med brskalniki še vedno kraljuje Internet Explorer, dohiteva ga Firefox. Vendar pa dokaj dobro kaže tudi Googlovemu Chromu. Najnovejša različica 4 je na voljo tudi za Linux, kjer trenutno nedvomno (še) kraljuje Firefox.
Prijaznost do novega uporabnika je zaželena lastnost, ko govorimo o operacijskem sistemu. A vse prevečkrat so to le prazne obljube razvijalcev, resnični uporabniki pa se morajo spopasti z Goljatom, preden se jim vsaj približno začne svitati, kaj in kako v njihovem novem okolju. To ni zgodba o takšnem primeru.
Strojna oprema se dandanes razvija precej hitreje kot programska. Čisto povprečen računalnik je sposoben poganjati večino programske kode. Najbolj očitna razlika je na strežniškem področju. Predvsem na strežnikih z operacijskim sistemom Linux, kajti navadno ti delujejo kot spletni ali poštni strežniki in za to opravilo ne potrebujejo kipečih mišic. Kam z odvečno procesorsko močjo? Kaj storiti s presežkom notranjega pomnilnika? S čim bi napolnili prazen disk?
Sveti gral pisarniške programske opreme je poslovanje brez uporabe papirja. Ekološko, varčno in učinkovito. Owl Intranet Engine, sistem za upravljanje dokumentov, je korak v pravo smer.
Z ofenzivo digitalnih fotoaparatov se je povečala tudi zbirka naših fotografij. Namizne programe za njihovo organizacijo smo v tem času že osvojili, zdaj je čas, da se skozi slikovno gradivo predstavimo še svetu.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih