ZDA naj bi na seznam nezaželenih dodale več deset kitajskih podjetji
Agencija Reuters je objavila govorice, po katerih naj bi ZDA v naslednjih dneh na črni seznam dodale več deset kitajskih podjetji.
Agencija Reuters je objavila govorice, po katerih naj bi ZDA v naslednjih dneh na črni seznam dodale več deset kitajskih podjetji.
Izredno priljubljena spletna igra PlayerUnknown’s Battlegrounds, bolje poznana po okrajšavi PUBG, je v Indiji od danes naprej prepovedana.
Po pisanju časnika Financial Times so ZDA proizvajalcem vezij in procesorjev odobrile prodajo Huaweiju, pod pogojem, da se izdelki ne uporabljajo za tehnologije 5G.
Po dobrem letu preiskav je delovna skupina ameriškega kongresa ("house") štiri največja tehnološka podjetja obtožila izkoriščanja monopolnega položaja. Ključno je omeniti, da imajo v tem domu kongresa večino demokrati, zato ne gre za usklajeno dvostrankarsko ugotovitev.
Ljubljana, 20. avgusta - Vlada bo na današnji seji obravnavala predlog novele zakona o cestninjenju, s katero se med drugim vzpostavljajo pogoji za uvedbo elektronskih vinjet za osebna vozila. Po besedah infrastrukturnega ministra Jerneja Vrtovca bodo te po nacrtih uvedli z decembrom prihodnje leto.
Po poročanju STA je odbor DZ za delo z manjšimi popravki potrdil predlog zakona o interventnih ukrepih za pripravo na drugi val koronavirusa, ta daje tudi podlago za uvedbo aplikacije za sledenje stikom z okuženimi.
Vlada bo na naslednji seji predvidoma sprejela nekaj ukrepov za zamejitev ponovnega širjenja novega koronavirusa. Notranji minister Aleš Hojs je v televizijski oddaji ponovno izpostavil možnost poskusa uvedbe aplikacije za sledenje.
Epic Games, založnik izredno priljubljene igre Fortnite, je iz igre kot odgovor na proteste v ZDA umaknil policijske avtomobile.
Spletišče GitHub (v lasti Microsofta) je objavilo spremembo pri nekaterih privzetih izrazih - zaradi politične korektnosti bodo med drugim opustili izraza »master« (gospodar) in »slave« (suženj).
Čedalje več držav, ne le evropskih, sprejema takšno ali drugačno obliko digitalnega davka, s katerim želijo obdavčiti tuje multinacionalke, ki ponujajo svoje digitalne storitve v državi, a so večinoma obdavčene v tujini (ali zaradi izrabe davčnih oaz nikjer). Ker je večina teh podjetij ameriških, ameriško vlado to močno jezi. Trdijo namreč, da bi se moral problem rešiti z dogovorom v OECD. A to je zaradi različnih interesov – še v EU se države ne morejo poenotiti – praktično nemogoče.