Zaradi več dejavnikov, ki so letos sovpadli, prihodnje leto grozi pomanjkanje računalniških čipov, kar bi prizadelo zlasti proizvajalce pametnih telefonov, televizorjev, avtomobilov in podobnih naprav. Težave pri zagotavljanju ponudbe se kažejo še sedaj, ko se v začetku epidemije upadlo povpraševanje vrača.
Qualcomm je napovedal prihajajoče mobilno procesorsko vezje najvišjega razreda, Snapdragon 888, ki bo ponudilo še višje hitrosti, boljše fotografiranje in zmogljivejše strojno učenje.
Po pisanju časnika Financial Times so ZDA proizvajalcem vezij in procesorjev odobrile prodajo Huaweiju, pod pogojem, da se izdelki ne uporabljajo za tehnologije 5G.
Kitajska se trudi odpraviti odvisnost od tujih proizvajalcev procesorjev, v okvirju tega pa pospešeno zaposlujejo inženirje z izkušnjami s tega področja.
Varnostno podjetje Check Point se je v svoji raziskavi, ki so jo poimenovali Achilles, poglobilo v signalni procesor DSP, ki ga vsebujejo vsi moderni čipi SoC, ki poganjajo (tudi) moderne mobilne telefone. Konkretno so raziskali DSP, ki je vgrajen v SoCe Snapdragon, podjetja Qualcomm.
Huaweijeva hčerinska družba za razvoj procesorjev, HiSilicon, se je zavihtela med deset najuspešnejših prodajalcev mobilnih procesorjev – to je prvič, da je to uspelo kakemu kitajskemu podjetju.
Koronavirus je marsikje po svetu ustavil ali močno omejil proizvodnjo, v računalniški industriji se poznajo predvsem omejitve na kitajskem, del tega pa bo očitno nadoknadil Tajvan.