Raziskovalci so na Usenet Security razkrili, da imajo Intelovi procesorji še tri ranljivosti, ki jih lahko uvrstimo v isti razred kot Spectre, ki je v začetku leta povzročil pravi vihar. Spectre (in Meltdown) sta omogočala nepooblaščen dostop do podatkov, ki so na voljo procesorju, nista pa prizadela varnega skladišča podatkov SGX (Secure Guard Extensions). Nova ranljivost, ki se imenuje Foreshadow oziroma L1 Terminal Fault, napada še to.
Podjetje Tesla je v svojem nedavnem poslovnem poročilu mimogrede razkrilo, da že dve leti razvija svojo lastno procesorsko tehnologijo za umetno inteligenco, strojno učenje in računalniški vid, ki jih bodo uporabljali prvenstveno v svojih prihodnjih avtomobilih.
Kot kaže bo Intel tudi za prihodnjo generacijo procesorjev (serijo 9000) uporabljal enaka podnožja, kot jih uporabljajo obstoječi procesorji serije 8000, zato nove matične plošče ne bodo potrebne.
Vse kaže, da afera povezana z ranljivostjo sodobnih mikroprocesorjev, ki se tiče tako imenovanega špekulativnega izvajanja ukazov, še ni končana. Strokovnjaka za varnost Vladimir Kiriansky in Carl Waldspurger sta pravkar objavila novo poročilo, kjer razkrivata dve novi različici ranljivosti, ki po njunem mnenju odpirata nove možnosti zlorabe.
Kitajsko podjetje Hygon je začelo z dobavo svojega prvega procesorja združljivega z arhitekturo x86, ki nosi kodno ime Dryhana. Gre za izdelek, ki je nastal na osnovi licencirane arhitekture Zen, razvite pri družbi AMD. Po dolgih letih je to prvi novi neodvisni ponudnik procesorjev x86, ki se podaja na to pot, kjer kraljujejo Intel, AMD in v manjši meri pa še VIA Technologies.
8. junija je minilo natanko 40 let od uradne objave Intelovega procesorja 8086, prvega 16-bitnega procesorja, ki je obenem postal temelj za računalnike PC. Resnici na ljubo so prvi računalniki IBM PC uporabljali procesor 8088, nekoliko okrnjeno različico procesorja 8086, ki je bila predstavljena leto kasneje. Neposredni nasledniki te prve Intelove x86 platforme so še vedno dominantna računalniška platforma na svetu.
Vsakoletna razstava Computex, ki jo prirejajo na Tajvanu, je zdaj že nekako tradicionalno posvečena računalniški železnini, ključni proizvajalci procesorjev tam tudi najavljajo nove generacije izdelkov.