Objavljeno: 20.9.2010

Telekom podal predlog za začetek stečaja T-2

Iz Telekoma Slovenije so sporočili, da so konec prejšnjega tedna na sodišče v Mariboru podali predlog za začetek stečajnega postopka telekomunikacijske družbe T-2. Po mnenju Telekoma je bil ta korak nujen zaradi neplačevanja obveznosti in domnevne insolventnosti družbe. Kot je že znano, je T-2 že dlje časa v finančnih težavah pri Telekomu pa trdijo, da že od leta 2008 ne izpolnjujejo pogodbenih obveznosti. Družba je v letih 2008 in 2009 izkazala izgubo, ki je presegla polovico kapitala, kar je ustreza merilom za insolventnost.

Telekom s tem korakom pričakuje, da bodo dobili poplačan vsaj del odprtih terjatev, ki znašajo skupno 12,6 milijona evrov, od tega je v tožbenem postopku 8,2 milijona evrov, zapadlih terjatev je za 3,4 milijona evrov, nezapadlih terjatev pa za dober milijon evrov. Po neuradnih podatkih naj bi na T-2 močno pritiskale tudi banke upnice, ki od uprave T-2 in lastnika Zvon Ena terjajo, da v čim krajšem času najde kupca za družbo, sicer ga bodo iskale same.

Stečajni postopek običajno pomeni, da stečajni upravitelj prekine vse pogodbe in s soglasjem sodnika konča vse posle, najverjetneje pa tudi proda uporabnike drugim telekomunikacijskih družbam. Toda v Sloveniji prakse o stečaju telekomunikacijske ni in zato ostaja vprašanje, kako je to izvedljivo v praksi za družbo, ki ima več kot 100.000 naročnikov. Pri agenciji APEK pa poudarjajo, da stečajni postopek ne prinaša nujno tudi spremembe za končne uporabnike. Pogosto v stečajnih postopkih podjetje nadaljuje z nudenjem storitev, seveda pod drugačno organizacijo in pogosto tudi tržno znamko. Večja sprememba bi bila le v primeru likvidacije družbe, vendar bi v tem primeru uporabniki lahko prestopili k drugemu ponudniku storitev.

http://www.t-2.net

http://www.telekom.si

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google zapira zadnja vrata za blokiranje oglasov

    Google bo s prihajajočimi posodobitvami spletnega brskalnika Chrome dokončno onemogočil delovanje priljubljenih razširitev za blokiranje oglasov, kot je uBlock Origin.

    Objavljeno: 16.6.2026 10:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Trumpov telefon je skoraj popolna kopija HTC-jevega

    Razstavljanje težko pričakovanega pametnega telefona Trump Mobile T1, ki so ga opravili strokovnjaki pri iFixit, je potrdilo prejšnje sume ocenjevalcev opreme, da je naprava skoraj popolna kopija obstoječega modela HTC U24 Pro.

    Objavljeno: 12.6.2026 09:00
  • Droni bodo po novem leteli brez GPS-a in zemljevidov

    Raziskovalci z nizozemske Tehnološke univerze v Delftu so po vzoru čebel razvili učinkovit navigacijski sistem za drone Bee-Nav.

    Objavljeno: 9.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
  • Nova Philipsova svetilka je umetno sonce za sobe brez oken

    Podjetje Philips je predstavilo novo stropno svetilko Philips Skylight, ki s pomočjo napredne LED tehnologije in sistema NatureConnect uspešno posnema videz ter globino prave strešne linije in v prostore prinaša ritem naravne sončne svetlobe.

    Objavljeno: 11.6.2026 09:15
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji