Objavljeno: 14.6.2011

Epson bolj v poslovne vode

Epson je na Evropski predstavitvi v Manchesterju, VB, predstavil svojo vizijo razvoja, ki se tokrat prvič bolj resno odmika od izdelkov za domačo uporabo.

Po besedah predstavnikov podjetja določeni tipi izdelkov za domačo uporabo postajajo nišna področja, kjer prodaja upada, oz. v najboljšem primeru stagnira. Kot primer navajajo domače foto brizgalnike, ki so pred leti doživljali pravi bum, danes pa bi jih težko proglasili za uspešnico. Uporabniki imajo sicer na svojih diskih vedno več digitalnih fotografij, vendar si jih tudi ogledujejo »digitalno«, se jih delijo po družabnih omrežjih in objavljajo v spletnih galerijah. Če jih že tiskajo, jih tiskajo v razvijalnih studiih, ki so z izredno nizkimi cenami dobesedno povozili drage odtise, kot jih zmorejo brizgalniki.

Zato se Epson letos zelo resno usmerja v poslovne uporabnike, kjer merijo predvsem na mikro, majhne in srednje velike pisarne, ki jih nameravajo opremiti s tiskalniki in projektorji. Seveda pa ostajajo močni na področju profesionalne fotografije (foto brizgalniki večjega formata), medtem ko jim pri velikih tiskalnikih CAD zaenkrat še ne uspeva.

Pisarne potrebujejo barven tisk in fotokopirne stroje in po Epsonovem mnenju je za to primerna tehnologija brizgalnikov, saj naj bi zagotavljala tudi do 50% nižjo ceno odtisa. Na predstavitvi smo si tako dejansko lahko ogledali zelo hitre poslovne brizgalne večnamenske naprave, ki so tiskale dvostransko, brez vmesnega časa za sušenje, kot smo bili pri brizgalnikih navajeni do sedaj. Tiskalnik je bil hitrejši od cenovno primerljivega večprehodnega barvnega laserja in, »seveda«, tudi od HPjevega konkurenta iz serije Officejet. Kljub temu so predstavljeni brizgalniki počasnejši od Epsonovih poslovnih modelov serije B, ki smo jih preizkusili že pred leti, res pa je, da imajo »nataknjen« še optični bralnik. Optimizacija stroškov, bi lahko rekli – nekoliko počasnejši in nekoliko manj zmogljivi tiskalniki (z manjšo kartušo) so lahko cenejši.

Pri Monitorju smo sicer mnenja, da so tiskalniki v celoti že preživeta tehnologija, vendar se uporabniki z nami žal ne strinjajo. Navsezadnje jih še vedno potrebujemo tudi za tako banalna opravila, kot je tiskanje računov. Mimogrede, po Epsonovih besedah se 50% računov na svetu natisne na Epsonovih tiskalnikih….

www.epson.co.uk

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google zapira zadnja vrata za blokiranje oglasov

    Google bo s prihajajočimi posodobitvami spletnega brskalnika Chrome dokončno onemogočil delovanje priljubljenih razširitev za blokiranje oglasov, kot je uBlock Origin.

    Objavljeno: 16.6.2026 10:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Trumpov telefon je skoraj popolna kopija HTC-jevega

    Razstavljanje težko pričakovanega pametnega telefona Trump Mobile T1, ki so ga opravili strokovnjaki pri iFixit, je potrdilo prejšnje sume ocenjevalcev opreme, da je naprava skoraj popolna kopija obstoječega modela HTC U24 Pro.

    Objavljeno: 12.6.2026 09:00
  • Droni bodo po novem leteli brez GPS-a in zemljevidov

    Raziskovalci z nizozemske Tehnološke univerze v Delftu so po vzoru čebel razvili učinkovit navigacijski sistem za drone Bee-Nav.

    Objavljeno: 9.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
  • Nova Philipsova svetilka je umetno sonce za sobe brez oken

    Podjetje Philips je predstavilo novo stropno svetilko Philips Skylight, ki s pomočjo napredne LED tehnologije in sistema NatureConnect uspešno posnema videz ter globino prave strešne linije in v prostore prinaša ritem naravne sončne svetlobe.

    Objavljeno: 11.6.2026 09:15
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji