Objavljeno: 2.9.2025 09:00

Brazilska depilacija s pametnimi očali

V New Yorku je vplivnica Aniessa Navarro doživela neprijetno presenečenje, ko je med brazilsko depilacijo ugotovila, da kozmetičarka nosi pametna očala Meta Ray-Ban z vgrajeno kamero. 

Čeprav ji je izvajalka zagotovila, da so očala izklopljena in služijo kot dioptrijska, se Navarro ni mogla znebiti občutka nelagodja. Možnost, da bi bila med postopkom posneta, jo je povsem pretresla. Očala Meta Ray-Ban namreč omogočajo snemanje fotografij in videoposnetkov, klice ter uporabo glasovnih ukazov, kar v intimnem okolju, kot je kozmetični salon, sproža resne pomisleke o zasebnosti. Navarro je svojo izkušnjo delila na TikToku, kjer je hitro prejela podporo številnih uporabnikov, ki so opozorili, da takšne naprave ne sodijo v prostore, kjer se izvajajo intimne storitve. Evropski Wax Center je v odzivu za medije zatrdil, da so bila očala med postopkom izklopljena, a vplivnica je že stopila v stik z odvetniki, saj jo skrbi, da bi lahko bil njen posnetek zlorabljen.

Primer odpira pomembno vprašanje o uporabi nosljive tehnologije z vgrajenimi kamerami v zasebnih okoljih. Čeprav Navarro pravi, da noče nikomur uničiti kariere, si želi, da bi očala s kamerami preprosto prepovedali v prostorih, kjer se pričakuje popolna diskretnost. Razprava med uporabniki družbenih omrežij pa jasno kaže, da skrbi glede zasebnosti pri uporabi umetno inteligentnih naprav postajajo vse bolj utemeljene.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • V ZDA bodo retroaktivno prepovedali DJI-jeve letalnike

    Ameriška Zvezna komisija za telekomunikacija (FCC) je sprejela sila nenavadno odločitev in za nazaj prepovedala uporabo naprav, ki jih je že odobrila in sprostila njihov uvoz v ZDA. Odločitev, da to smejo storiti, so sprejeli s tremi glasovi za in nobenim proti. Uperjena je proti kitajskemu proizvajalcu letalnikov DJI.

    Objavljeno: 3.11.2025 07:00
  • SD-kartica na dnu Atlantika preživela implozijo Titana

    Raziskovalci so na dnu Atlantskega ocena v bližini razbitine Titanika našli SanDiskovo spominsko kartico SD, s katere so lahko sneli 12 fotografij in devet videoposnetkov. Kartica je tja potonila pred dvema letoma, ko je implodirala podmornica Titan, s katero je podjetje OceanGate želelo obiskati razbitine slavnega parnika.

    Objavljeno: 22.10.2025 05:00
  • Tri četrtine vseh satelitov je Starlinkovih!

    S precej manj pozornosti javnosti, kot bi si tako pomembne spremembe zaslužile, v Zemljino orbito izstreljujemo satelite hitreje kot kdajkoli doslej. Prednjačijo ponudniki satelitskega dostopa do interneta, med katerimi je najhitrejši Starlink. Ta je 19. oktobra z raketo Falcon 19 v vesolje poslal še 28 satelitov, s čimer je presegel magično mejo 10.000.

    Objavljeno: 22.10.2025 07:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji