Intervju - Dragan Martinović, Kaspersky Lab
V digitalnem svetu ni 100-odstotne zaščite
V digitalnem svetu ni 100-odstotne zaščite
Željno smo jih pričakovali, naposled tudi dočakali. Lastniki osnovnih plošč z vodilom M.2 se bodo kot majhni otroci razveselili novih pogonov SSD oziroma NVMe, ki odpravljajo še zadnje ozko grlo v sodobnem računalništvu.
Vse pogosteje slišimo, da so danes procesorji v mobilnih telefonih že (skoraj) tako zmogljivi kot tisti v računalnikih. Intel se je očitno naveličal poslušati te neresnice in je pokazal, kako se stvarem streže na vrhu.
V časih, ko prodaja osebnih računalnikov vsako leto upade vsaj za desetino, je lepo videti, da ima ta segment naprav tudi področja rasti. Eno od njih so miniaturni namizni računalniki, ki so iz generacije v generacijo prepričljivejši. Preizkusili smo osveženega člana družine Intel NUC.
Ponudba grafičnih kartic je iz meseca v mesec pestrejša. A to pravilo žal ne velja za vsa področja računalništva, denimo za kompaktne računalnike. K sreči se tudi za ljubitelje ohišij z majhno prostornino tu in tam najde kakšno presenečenje.
Sijalke LED danes najdemo v številnih izdelkih, saj s svojo majhnostjo, nizko porabo energije in dobro svetilnostjo pospešeno nadomeščajo klasične sijalke. Samo vprašanje časa je bilo, kdaj jih bomo ugledali tudi v svetlobno najzahtevnejših elektronskih napravah – projektorjih. Kitajski izdelovalec Optoma je z modelom HD90 že razbil ta mit. Implementacija zagotovo ni bila lahka, saj žarnice projektorjev ob razmeroma majhni velikosti ponujajo izjemno svetilnost, a tudi rezultat sijalk LED je odličen.
Po prenovi namiznih različic procesorjev je napočil še čas za prenovo najzmogljivejših primerkov. Intelova družina procesorjev z oznako Extreme Edition je na trgu že več kot desetletje, a ji uspe vedno znova premakniti mejnike tehnologije še malce dlje. Tokrat preizkušeni 8-jedrnik Intel Core i7-5960X dokazuje, da je čas za novo dimenzijo zmogljivosti.
Ime Atari je bilo četrt stoletja tesno povezano z igrami, skupaj z industrijo video iger pa je praktično vsako desetletje doživljalo izjemne vzpone in padce. Čeprav gre za nekdanjega giganta iz sveta iger, je podjetje kar petnajst let izdelovalo tudi računalnike.
Digitalni televizorji so v zadnjih letih obuli precej velike čevlje. Najprej so se jim začele večati diagonale zaslonov, zatem pa so osvojili še povezovanje v internet in prikaz 3D-podob. Njihovi tekmeci za pozornost zahtevnejših uporabnikov so seveda projektorji, ki z zadnjimi inovacijami pričarajo tudi 3D sliko in ne želijo zaostajati. Preizkusili smo dva 3D projektorja, ki sta cenejša od dveh tisočakov, kar ju postavlja ob bok večjim 3D televizorjem. Le da s projektorjem dobimo še precej dodatnih (centi)metrov slike.
Cestni navigatorji so zadnje desetletje zelo iskane naprave. Njihov razvoj skorajda ne pozna omejitev, saj svoje funkcionalnosti širijo na področji telekomunikacij in digitalne zabave. Preizkusili smo navigator WayteQ X960BT, ki nas je v več pogledih dobesedno presenetil.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih