Hotelska soba za 1 evro na noč – če se pustimo ves čas snemati
Japonski hotel Asahi Ryokan ponuja sobe po ceni 100 jenov na noč (približno en evro), a pod pogojem, da pustimo, da kamera naše aktivnosti v živo prenaša preko spleta.
Japonski hotel Asahi Ryokan ponuja sobe po ceni 100 jenov na noč (približno en evro), a pod pogojem, da pustimo, da kamera naše aktivnosti v živo prenaša preko spleta.
Ko je Gloria Fuentes v Kaliforniji svoj iPhone prinesla na popravilo razbitega zaslona, se je potrudila in iz telefona zbrisala vse »občutljive podatke«, kot so denimo bančne aplikacije. Pozabila pa je pobrisati - fotografije. Serviser je to veselo izkoristil…
Britanska vlada je opustila idejo o striktni verifikaciji starosti za dostop do spletne pornografije.
Zadnje leto je na Kitajskem popularna mobilna aplikacija Study Xi, Strong Nation (Xuexi Qiangguo), s katero se lahko uporabniki naučijo usmeritev in politik kitajske partije. Uporabniki lahko spremljajo različne članke, videoposnetke in druge vsebine, s katerimi se učijo misli kitajskega predsednika Ši Džinpinga. Za svoje aktivnosti nabirajo točke, rešujejo lahko kvize itd. Toda zadnji podatki kažejo, da ima aplikacija – kako ironično – velikanska stranska vrata, ki partiji omogočajo neoviran dostop do pametnih telefonov in vohunjenje za uporabniki.
Google je pred časom potrdil, da so po ameriških mestih iskali mimoidoče, ki bi bili pripravljeni gigantu predati biometrične podatke svojega obraza za 5 dolarjev v obliki darilnega bona. Te podatke koristijo za izboljševanje sistema za prepoznavo obrazov, uporabljenega na pametnih telefonih (konkretno telefonih Pixel 4).
Ko aplikacijam na telefonu nič hudega sluteči podeljujemo najrazličnejše privilegije za dostop do podatkov, malokrat pomislimo, kje potem ti končajo. Eden večjih ponorov podatkov je Facebook, s katerim se pogovarjajo številne aplikacije, ki na prvi pogled nimajo nobene povezave z velikanom. In tako Facebook ve marsikaj o nas.
Varnost in zaupnost sta v današnjih dneh najbrž največje prioritete ponudnikov in uporabnikov računalniške tehnologija. Toda če danes imamo že dokaj dobre standarde za varovanje hranjenih podatkov in njihov transport, je razmeroma malo standardiziranega na področju varovanja podatkov med tem, ko so v uporabi oziroma obdelavi.
Bolgarska natančneje nacionalna agencije za prihodke (NRA) je sporočila, da je bil konec junija njihov računalniški sistem napaden s strani neznanih hackerjev, ki so pridobili dobili dostop do zelo občutljivih podatkov o skoraj 5 milijonih prebivalcev Bolgarije. Če upoštevamo, da šteje Bolgarija nekaj čez 7 milijonov prebivalcev, lahko zapišemo, da so vpleteni skoraj vsi.
Po poročilih ameriških medijev je Facebook z ameriško komisijo FTC dosegel poravnavo za zloglasno afero Cambridge Analytica, po kateri bodo plačali kar 5 milijard dolarjev. To je največja kazen, ki jo je FTC kdaj naložil tehnološkemu podjetju.
Google je posredno vpleten v nov incident - povezan je s curljanjem posnetkov pogovorov uporabnikov z njihovimi digitalnimi pomočniki Google Assistant.