Teme - laser

  • Epson Stylus Office BX-300f

    Večopravilne brizgalne naprave so se v zadnjih nekaj letih zaradi padajočih se cen skorajda spremenile v potrošni material. Tako tudi izdelovalci razmeroma hitro menjavajo modele - od Epsona smo v kratkem času dobili kar štiri take naprave. Stylus Office BX-300f je nekje v sredini segmenta, tako po ceni kot po zmogljivosti. Namenjen je predvsem domačim pisarnam, ki poleg barvnega tiska občasno potrebujejo tudi optični bralnik in kopirni stroj. Črka X v imenu pa označuje, da ima naprava dodan tudi faks.

  • Epson Stylus SX105

    V decembrski reviji smo že preizkusili Epsonovo večnamensko napravo Stylus SX205, tokrat pa smo imeli priložnost preizkusiti najosnovnejšo različico, Epson Stylus SX105. Da je osnovna, je razvidno že na prvi pogled. Zaman bomo iskali raznorazne zaslone LCD, zelo veliko menujskih tipk, bralnik pomnilniških kartic in podobno. Gre zgolj za osnovni tiskalnik s štirimi ločenimi kartušami z najvišjo ločljivostjo 5760 × 1440 pik na palec. Zraven sodi še optični bralnik, ki v kombinaciji s tiskalnikom deluje kot izredno preprosta fotokopirna naprava.

  • Canon Pixma MX7600

    Pixma MX7600 je večnamenska naprava, ki se ji ni treba posebej truditi, da pritegne pozornost. Nikakor namreč ne moremo spregledati velikega ohišja in teže okoli 14 kg, čeprav po drugi strani ni največji predstavnik med tovrstnimi preizkušenimi napravami. Ker je Canon že pokazal, da zna izdelati zmogljive naprave majhnih mer, nas je toliko bolj zanimalo, kaj se skriva v notranjosti.

  • Canon Pixma iP100

    Minilo je že eno leto, odkar smo v našem laboratoriju preizkusili malčka med tiskalniki, Canon Pixma iP90v (december 2007), tokrat pa nas je pritegnila naprava podobnih mer - iP100. Menimo, da ju je zaradi njune tržne naravnanosti najbolje primerjati kar med seboj.

  • Canon Pixma iP3600 in iP4600

    Jesenska Canonova osvežitev se je dotaknila tudi klasičnih tiskalnikov. Tako sta predhodna modela Pixma iP3500 in iP4500 dobila naslednika s stotico višjim imenom.

  • Xerox Phaser 8860

    Xerox Phaser 8860 se glede na zmogljivost in vrsto rabe uvršča med laserske tiskalnike, čeprav delovanje precej odstopa od klasičnih laserskih tiskalnikov. Gre za rahlo posodobitev "voščenkarja" Xeroxa Phaser 8400, ki smo ga pred leti imeli na preizkusu. Namesto praha, ki se s pomočjo toplote oprime papirja je tokrat uporabljen vosek, ki se po posebnem postopku tali na papir. Za razliko od dragih tonerjev, ki se ponavadi držijo še valjev, je tukaj edini potrošni material posebej oblikovana kocka voska (ustrezne barve), brez kakršne koli plastike. Vsakih 30.000 kopij je potrebno zamenjati čistilno enoto, ki nekako spominja na zvito toaletno brisačo ter vsake toliko časa iz posebnega predalčka odstraniti odvečno stopljeni vosek.

  • Xerox Phaser 6280DN

    Iz precej pestre Xeroxove ponudbe barvnih laserskih tiskalnikov smo imeli možnost preizkusiti model Phaser 6280DN. Nekako zlata sredina ponudbe, ki naj bi zadostovala za potrebe klasičnih pisarn. Že sam videz naprave nam da vedeti, da si ga najverjetneje ne želimo imeti v bližini oz. na pisalni mizi. Z merami tokrat niso skoparili, saj gre le za spodobno zmogljiv tiskalnik z dovolj dodatne opreme. Sicer gre za nadgradnjo že preizkušenega Xerox Phaserja 6180DN, ki so mu tokrat dodali še za ščepec hitrosti in pomnilnika. Poganja ga 400 Mhz mlinček z 256 MB pomnilnika, ki ponuja pravo podporo jeziku PostScript 3. Seveda je na voljo tudi posnemanje PLC6.

  • Xerox Phaser 3250V/DN

    Preizkusili smo najosnovnejši Xeroxov črno-beli laserski tiskalnik Phaser 3250. Tiskalnik je zaradi precej kompaktnih mer razmeroma nemoteč na pisarniški mizi, čeprav oblikovno ne izkazuje neke umetniške dovršenosti. Na splošno vizualno ne pritegne posebne pozornosti. Navsezadnje to sploh ni pomembno, saj na koncu šteje le, kaj se skriva pod pokrovom. In na naše presenečenje Phaser 3250 skriva marsikaterega aduta. Na voljo smo imeli različico, ki ima vgrajeni omrežni vmesnik - to je za tako osnovni tiskalnik nekoliko nad povprečjem.

  • Epson Stylus SX205 in Epson Stylus SX405

    Rahle prenove so bile deležne tudi Epsonove večnamenske naprave, ki se poleg novega imena lahko pohvalijo z nekoliko hitrejšim delovanjem. Napravi Stylus SX205 in SX405 spadata v razred srednje zmogljivih večnamenskih naprav in sta naslednici modela Stylus DX7450 in DX8450. Tako kot med predhodnima modeloma tudi med SX205 in SX405 ni bistvenih razlik. Pravzaprav sta po zmogljivostih enaka, edina razlika je v uporabniškem vmesniku na samem tiskalniku.

  • Epson Stylus S20

    Novi Epson Stylus S20 je zasedel mesto v razredu najosnovnejših Epsonovih brizgalnih tiskalnikov, kjer je izpodrinil predhodnika Stylus D78. Ponaša se z rahlo spremenjeno obliko ohišja in novim imenom. To pa je praktično tudi vse. Po natančnem pregledu specifikacij ugotovimo, da je novi model Stylus S20 malenkost hitrejši od predhodnika, vendar se v praksi izkaže, da med modeloma pravzaprav ni razlik.

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji