Instantni fotoaparati se vračajo
Polaroid je predstavil nov instantni fotoaparat, ki odpravlja napake tovrstnih izdelkov.
Polaroid je predstavil nov instantni fotoaparat, ki odpravlja napake tovrstnih izdelkov.
Kvaliteten zajem videa pri videokonferencah, še posebej v sejnih sobah in povsod tam, kjer se osebe gibljejo izven dosega objektiva kamere, je velik izziv tako za proizvajalce kot tudi uporabnike. V zgornjem cenovnem razredu sicer srečamo videokonferenčne kamere, ki so motorizirane, a tudi te imajo številne omejitve.
Na našem preizkusu akcijskih kamer je Sony s svojim modelom Action Cam HDR-AS15 prijetno presenetil, saj je po kakovosti slike prehitel celo GoPro Hero 3 Silver. Tudi cenovno ni šlo za značilen Sonyjev izdelek, kajti cena je bila konkurenčna in smo grajali predvsem premalo priloženih nastavkov.
V uredništvu smo le pri redkih napravah brez prave zamisli, čemu ali, bolje, komu so pravzaprav namenjene. Tu in tam pa k nam zaide izdelek, ob katerem se res začnemo praskati po glavi.
V avtomobile se seli vse več elektronskih pripomočkov. Med tistimi, ki jih izdelovalci še ne vgrajujejo serijsko, so pa vedno bolj priljubljeni med uporabniki, so vsekakor tudi t. i. avto kamere. Vozniki se za njihovo namestitev odločajo iz različnih razlogov, bodisi zaradi snemanja lastne vožnje (in vragolij) bodisi zaradi večjega občutka varnosti (s kamero imajo pri roki dokaz, kaj se je dogajalo na cesti). Preverili smo, kako se avto kamera obnese v praksi, in jo primerjali s sorodnimi aplikacijami, ki jih lahko namestimo v pametne telefone in te spremenimo v podobne naprave.
V Monitorju tu in tam preizkusimo tudi kakšno nadzorno kamero. Večinoma so to naprave za domačo rabo, a jih izdelovalci nenehno zalagajo z novimi funkcijami. Ena izmed njih je tudi nadzorovanje na daljavo. Tokrat smo se poglobili prav v ta del.
Današnje video kamere danes v primerjavi z veliko večino fotoaparatov zmorejo naravnost vrhunske posnetke v visoki ločljivosti. Če si lastite starejši model z običajno ločljivostjo ali če vas prepričujejo, da so fotoaparati za video dovolj dobri, premislite še enkrat. In si preberite preizkus modelov, ki so na voljo pri nas.
Youtube je povzročil že kar nekaj (r)evolucij, zadnja se kaže na trgu video kamer. Na voljo je namreč vedno več modelov, ki so namenjeni bolj ali manj le nalaganju posnetkov na te priljubljene video dveri. Preizkusili smo, kako so pri tem uspešne in ali so uporabne tudi še za kaj drugega.
Tudi kamero je mogoče uporabljati brez vsakega znanja, moč pa jo je tudi razumeti; v tem primeru je seveda uporabnik gospodar naprave, ne pa, da naprava gospoduje nad njim. Od tega je v večini primerov odvisen rezultat nekega snemanja, pa najsi gre za estetsko ali tehnično pravilnost videa, ne nazadnje pa s tem prispevamo tudi k zanimivosti končnega izdelka.
Na trgu spletnih kamer je kar nekaj časa vladalo popolno mrtvilo. Bistvenih novosti v zmogljivosti malih naprav ni bilo že leta, med tem časom pa so se dodobra namnožile, saj jih najdemo v skoraj vsakem prenosniku in na marsikateri mizi. Microsoft je sklenil, da je čas, da množicam ponudi boljšo napravo, in je predstavil Microsoft LifeCam Cinema, ki kot prvi ponuja HD ločljivost in široko sliko.