Objavljeno: 4.2.2020 10:26

Zaradi koronavirusa bo lahko zastala proizvodnja iPhonov

Zaradi koronavirusa so zaprte skoraj vse tovarne podjetja Foxconn, v katerih med drugim proizvajajo tudi Applove iPhone.

Ta hip zaprtje še naj ne bi občutno vplivalo na proizvodnjo oziroma dobavo teh telefonov. Zaprtje naj bi sicer trajalo do desetega februarja, a se pri Foxconnu bojijo podaljšanja. Če pride do nadaljnjega zaprtja (po govoricah sodeč bi lahko oblasti zaprtje podaljšale še vsaj za kak teden) bodo pri tem trpele dobavne verige. Apple je zaradi strahu pred koronavirusom že zaprl vse svoje trgovine na kitajskem (nakup je sicer še vedno možen preko spletne trgovine), pri tem pa niso edini.

Foxconn ima sicer mnogo tovarn tudi drugje po svetu, denimo na Tajskem, Filipinih, itd, poleg njih pa Applove naprave izdeluje tudi podjetje Pegatron.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Kaj se zgodi, če Samsungov Galaxy Z Fold prepognete 200.000-krat?

    Ustvarjalec vsebin tech-it je s prenosom v živo na YouTubu izvedel maratonski test, v katerem je ročno odprl in zaprl Samsung Galaxy Z Fold 7 kar 200.000-krat

    Objavljeno: 8.8.2025 10:00
  • Izobraževanje zaposlenih za prepoznavanje ribarjenja je neučinkovito

    Ker so zaposleni eden najučinkovitejših vektorjev za vdore v poslovne sisteme, so različne delavnice, tečaji in urjenja, kako prepoznati ribarjenje (phishing) zlasti v večjih podjetjih postala del rednega izobraževanja. A raziskovalci z Univerze v San Diegu so pokazali, da je uspeh tovrstnih izobraževanj sila pičel.

    Objavljeno: 18.8.2025 07:00
  • Nove vrste dron

    Podjetje Insta360 je predstavilo povsem nov koncept drona Antigravity A1, ki združuje 360-stopinjsko snemanje in FPV-letenje. 

    Objavljeno: 18.8.2025 10:00
  • Unreal Engine v avtomobilih Tesla

    Vse kaže, da Tesla pripravlja pomembno vizualno nadgradnjo sistemov, kot sta Autopilot in Full Self-Driving.

    Objavljeno: 15.8.2025 10:00
  • Perplexity bi kupil Chrome

    Umetno inteligentni iskalnik Perplexity je v odmevni in povsem nepričakovani potezi Googlu ponudil 34,5 milijarde ameriških dolarjev v gotovini za prevzem spletnega brskalnika Chrome.

    Objavljeno: 13.8.2025 10:00
  • Linus Torvalds spet ponorel

    Linus Torvalds, izumitelj in še vedno glavni skrbnik Linuxa, je vedno slovel kot vzkipljiv človek, zato tudi njegov zadnji izbruh ni zelo presenetljiv. Ob pripravi nove verzije jedra 6.17 jih je pošteno napel Palmerju Dabbeltu, ki je predložil kopico popravkov za RISC-V. Torvalds je, milo rečeno, ponorel.

    Objavljeno: 14.8.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji