Objavljeno: 12.11.2002

Zaključno dejanje v prevzemu Compaqa

Michael Capellas, predsednik uprave Hewlett-Packarda in nekdanji generalni direktor Compaqa zapušča HP in se poteguje za mesto generalnega direktorja bankrotiranega telekomunikacijskega giganta WorldComa.

Čeprav se je Capellas vso leto dogovorov o združitvi HP-ja in Compaqa močno zavzemal za njeno izpeljavo, so mnogi analitiki ocenjevali, da si bo kmalu poiskal novo direktorsko službo, kar je pravzaprav tudi trend pri združitvah. Kot predsednik uprave HP je bil Capellas dejansko na drugem mestu v HP-ju, za generalno direktorico Carly Fiorina. Ta je takoj po Capellasovem obvestilu, da zapušča HP izjavila, da zanj ne bodo iskali nadomestitve, temveč da bo sama prevzela njegovo delo. Hkrat je Fiorina zatrdila, da Capellasov odhod ne pomeni, da bodo odšli tudi drugi HP-jevi vodstveni delavci, ki so prišli iz Compaqa. Kljub temu pa vse kaže, da Capellasov odhod dejansko pomeni zadnje dejanje v združitvi HP-ja in Compaqa, ki je tako izpadla kot popolni prevzem s strani HP-ja. Vse kar je ostalo od nekoč največjega proizvajalca računalnikov je nekaj linij izdelkov in blagovna znamka, najverjetneje pa je le vprašanje časa in razvoja tržišča preden bo Compaq dočakal isto usodo kot nekoč Digital Equipment Corporation, ki jo je pred nekaj leti prevzel prav Compaq in počasi ukinjal njihove izdelke.

Sicer pa se Capellasu ni treba bati za prihodnost, saj bo dobil od HP-ja izplačano zajetno 16 milijonsko odpravnino, trenutno pa sodi med najverjetnejše kandidate za generalnega direktorja WorldComa. Bankrotiran telekomunikacijski gigant kljub finančnemu zlomu še vedno solidno posluje, delničarji pa pričakujejo, da bi se Capellas lahko izkazal za dovolj energičnega, da bi podjetje spravil iz rdečih številk. Pri tem je edino ključno vprašanje, če si WorldCom lahko Capellasa privošči, saj mora zaradi stečajnega postopka plačo direktorja odobriti sodišče. Nekoliko slabše je Capellasov odhod sprejel finančni trg, saj so HP-jeve delnice nemudoma izgubile kar 10 odstotkov vrednosti.

http://www.hp.com

http://www.worldcom.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google zapira zadnja vrata za blokiranje oglasov

    Google bo s prihajajočimi posodobitvami spletnega brskalnika Chrome dokončno onemogočil delovanje priljubljenih razširitev za blokiranje oglasov, kot je uBlock Origin.

    Objavljeno: 16.6.2026 10:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Trumpov telefon je skoraj popolna kopija HTC-jevega

    Razstavljanje težko pričakovanega pametnega telefona Trump Mobile T1, ki so ga opravili strokovnjaki pri iFixit, je potrdilo prejšnje sume ocenjevalcev opreme, da je naprava skoraj popolna kopija obstoječega modela HTC U24 Pro.

    Objavljeno: 12.6.2026 09:00
  • Droni bodo po novem leteli brez GPS-a in zemljevidov

    Raziskovalci z nizozemske Tehnološke univerze v Delftu so po vzoru čebel razvili učinkovit navigacijski sistem za drone Bee-Nav.

    Objavljeno: 9.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
  • Nova Philipsova svetilka je umetno sonce za sobe brez oken

    Podjetje Philips je predstavilo novo stropno svetilko Philips Skylight, ki s pomočjo napredne LED tehnologije in sistema NatureConnect uspešno posnema videz ter globino prave strešne linije in v prostore prinaša ritem naravne sončne svetlobe.

    Objavljeno: 11.6.2026 09:15
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji