Objavljeno: 2.6.2001

Nintendov Gamecube za 200 dolarjev

Japonski Nintendo bo začel novembra v ZDA prodajati igralno konzolo nove generacije z imenom Gamecube, ki bo stala 200 dolarjev. V Evropi bo konzola na voljo v začetku prihodnjega leta. Sistem Gamecube bo namenjen predvsem igranju, poganjal pa ga bo glavni procesor Gekko, zasnovan na RISC procesorju PowerPC. Za grafiko bo skrbel ATI-jev procesor Flipper, ki bo zmogel senčiti od 6 do 12 milijonov mnogokotnikov na sekundo, deloval bo s taktom 162 MHz in vseboval 3 MB RAM velik pomnilnik v samem procesorju (ta bo razdeljen na 2 MB velik medpomnilnik za sliko ter 1 MB za teksture) ter 27 MB velik distemski pomnilnik. Konzolo bo mogoče tudi razširjati in sicer s pomnilniškimi karticami Flash RAM, vmesniki SD Card, brezžičnim vmesnikom z imenom Wavebird, modemom, kablom za digitalno video povezavo, pozneje pa tudi kabelskim modemom. Nintendo naj bi glavnima tekmecema Microsoftovim X-Boxom in Sonyevo konzolo PlayStation 2 tekmoval predvsem z ugodnejšim razmerjem med ceno in zmogljivostjo, pa tudi cenejšimi igrami.

http://www.nintendo.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google zapira zadnja vrata za blokiranje oglasov

    Google bo s prihajajočimi posodobitvami spletnega brskalnika Chrome dokončno onemogočil delovanje priljubljenih razširitev za blokiranje oglasov, kot je uBlock Origin.

    Objavljeno: 16.6.2026 10:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Trumpov telefon je skoraj popolna kopija HTC-jevega

    Razstavljanje težko pričakovanega pametnega telefona Trump Mobile T1, ki so ga opravili strokovnjaki pri iFixit, je potrdilo prejšnje sume ocenjevalcev opreme, da je naprava skoraj popolna kopija obstoječega modela HTC U24 Pro.

    Objavljeno: 12.6.2026 09:00
  • Droni bodo po novem leteli brez GPS-a in zemljevidov

    Raziskovalci z nizozemske Tehnološke univerze v Delftu so po vzoru čebel razvili učinkovit navigacijski sistem za drone Bee-Nav.

    Objavljeno: 9.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
  • Nova Philipsova svetilka je umetno sonce za sobe brez oken

    Podjetje Philips je predstavilo novo stropno svetilko Philips Skylight, ki s pomočjo napredne LED tehnologije in sistema NatureConnect uspešno posnema videz ter globino prave strešne linije in v prostore prinaša ritem naravne sončne svetlobe.

    Objavljeno: 11.6.2026 09:15
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji