Objavljeno: 24.11.2002

Microsoft predstavil OneNote

Microsoft je na Comdexu poleg tabličnih računalnikov predstavil tudi zasnovo novega orodja za shranjevanje ter upravljanje zapiskov, ki bo postalo del družine izdelkov Office. Program OneNote bo na voljo sredi prihodnjega leta, uporabnikom tabličnih računalnikov pa bo omogočala še enostavnejše delo kot tistim s prenosniki in z namiznimi računalniki, saj bo zapiske, slike in diagrame v okolju Tablet PC mogoče ustvarjati ter urejati kar ročno, tako kot smo vajeni pri pisanju na papir.

Novo orodje je namenjeno vsem, ki si želijo boljše rešitve za organiziranje, dostopanje in skupno rabo zapiskov. Program OneNote temelji na orodjih in zmogljivostih paketa Microsoft Office, namenjena pa je izboljšanju procesa obdelave zapiskov, ki so največkrat prvi korak na poti do formalnega dokumenta.

OneNote odpravlja tudi problem večno izgubljenih zapiskov. Napredni uporabniški vmesnik se namreč vedno odpre na zadnji ustvarjeni strani, poleg tega pa ponuja tudi možnost iskanja po vseh zapiskih. Takšna zasnova orodja OneNote prihrani precej časa, potrebnega za iskanje, obenem pa odpravlja dosedanje omejitve ustvarjalnega procesa, kot so količina papirja, težave s pisali in podobno.

http://www.microsoft.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google zapira zadnja vrata za blokiranje oglasov

    Google bo s prihajajočimi posodobitvami spletnega brskalnika Chrome dokončno onemogočil delovanje priljubljenih razširitev za blokiranje oglasov, kot je uBlock Origin.

    Objavljeno: 16.6.2026 10:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Trumpov telefon je skoraj popolna kopija HTC-jevega

    Razstavljanje težko pričakovanega pametnega telefona Trump Mobile T1, ki so ga opravili strokovnjaki pri iFixit, je potrdilo prejšnje sume ocenjevalcev opreme, da je naprava skoraj popolna kopija obstoječega modela HTC U24 Pro.

    Objavljeno: 12.6.2026 09:00
  • Droni bodo po novem leteli brez GPS-a in zemljevidov

    Raziskovalci z nizozemske Tehnološke univerze v Delftu so po vzoru čebel razvili učinkovit navigacijski sistem za drone Bee-Nav.

    Objavljeno: 9.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
  • Nova Philipsova svetilka je umetno sonce za sobe brez oken

    Podjetje Philips je predstavilo novo stropno svetilko Philips Skylight, ki s pomočjo napredne LED tehnologije in sistema NatureConnect uspešno posnema videz ter globino prave strešne linije in v prostore prinaša ritem naravne sončne svetlobe.

    Objavljeno: 11.6.2026 09:15
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji