Objavljeno: 26.4.2020 23:39

Avstralska aplikacija za sledenje stikom z okuženimi

Več kot milijon Avstralcev je že preneslo aplikacijo za sledenje stikom, s katero lahko uporabnik ugotovi, če je bil v stiku z okuženim s koronavirusom.

Namestitev aplikacije je prostovoljna, uporablja pa tehnologijo bluetooth in zabeleži, ko se drugemu uporabniku približamo na manj kot 1,5 metra. Ta podatek je zašifriran, če sistem ugotovi, da je nekdo okužen, pa to javi vsem, ki so bili z njim v stiku vsaj 15 minut. Aplikacija pri nas sicer ni na voljo, smo pa pred kratkimi pisali o načrtih Appla in Googla, ki bosta to funkcionalnost vgradila v sam operacijski sistem (torej v iOS in Android). Avstralska aplikacija sicer temelji na podobni iz Singapurja, premier pa omenja možnost lajšanja ukrepov, če se dovolj državljanov odloči za njeno uporabo.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Kaj se zgodi, če Samsungov Galaxy Z Fold prepognete 200.000-krat?

    Ustvarjalec vsebin tech-it je s prenosom v živo na YouTubu izvedel maratonski test, v katerem je ročno odprl in zaprl Samsung Galaxy Z Fold 7 kar 200.000-krat

    Objavljeno: 8.8.2025 10:00
  • Programerska naloga, ki je ni rešil nihče

    Vsako leto se najboljši dijaki v programiranju na svetu merijo na olimpijadi iz informatike, kjer nastopa tudi slovenska ekipa. Tekmovalci v dveh tekmovalnih dneh rešujejo šest nalog, kodo pa pišejo v jeziku C++. Ene izmed nalog letos ni rešil nihče izmed 330 tekmovalci.

    Objavljeno: 6.8.2025 07:00
  • Xiaomi predstavil pametni ventilator

    Xiaomi je v poletni vročini za evropske trge predstavil Smart Desktop Air Circulation Fan, kompakten pametni ventilator, zasnovan za močan pretok zraka v manjših prostorih. 

    Objavljeno: 6.8.2025 11:00
  • Microsoft bo ukinil enoto GitHub

    Ko je Microsoft leta 2018 prevzel GitHub, se ni nič bistvenega spremenilo, saj je ostal samostojna enota z istim direktorjem. A Thomas Dohmke, ki je od leta 2021čas vodil GitHub, je napovedal odhod iz podjetja, saj ima druge podjetniške cilje. Microsoft zamenjave ne bo iskal.

    Objavljeno: 13.8.2025 05:00
  • Linus Torvalds spet ponorel

    Linus Torvalds, izumitelj in še vedno glavni skrbnik Linuxa, je vedno slovel kot vzkipljiv človek, zato tudi njegov zadnji izbruh ni zelo presenetljiv. Ob pripravi nove verzije jedra 6.17 jih je pošteno napel Palmerju Dabbeltu, ki je predložil kopico popravkov za RISC-V. Torvalds je, milo rečeno, ponorel.

    Objavljeno: 14.8.2025 05:00
  • HBO Max bo še otežil deljenje gesel

    Warner Bros. Discovery bo od prihodnjega meseca začel strožje uveljavljati prepoved deljenja gesel na pretočni storitvi HBO Max. 

    Objavljeno: 8.8.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji