Objavljeno: 23.8.1999

3Dlabs Oxygen GVX 210

Podjetje 3Dlabs je predstavilo novo vrhunsko grafično kartico Oxygen GVX 210, ki temelji na dveh rastrskih grafičnih procesorjih tretjega rodu Glint R3 in novem geometrijskem procesorju Glint Gamma G2, ki je sposoben procesirati podatke s hitrostjo 5 milijard operacij s plavajočo vejico na sekundo (5 Gflops). Vse skupaj je nameščeno na kartici z vodilom AGP, na kateri je tudi 256-bitno podatkovno vodilo z dostopom do 64 MB sistemskega pomnilnika in podporo za do 256 MB navidezni pomnilnik za teksture. Oxygen GVX 210 zmore zapolnjevati s hitrostjo 460 milijonov pik na sekundo, pri tem pa zna senčiti s hitrostjo 6,3 milijona poligonov na sekundo. Pospeševalnik je namenjen za delo tako z vmesnikom OpenGL kot z DirectX, podpira ukaze procesorja Pentium III, ločljivosti do 2046 x 1536 pik, prikaz slike na dveh zaslonih (slika stereo) in opcijsko digitalni vmesnik za povezavo z monitorji LCD. Cena kartice je 2000 dolarjev.

http://www.3dlabs.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Naprava, ki z laserji uničuje komarje

    Čeprav še nimamo letečih avtomobilov ali robotov strežnikov, lahko zdaj naročimo nekaj, o čemer smo od nekdaj sanjali - lasersko napravo, ki zazna in ubije komarja v nekaj milisekundah.

    Objavljeno: 3.7.2025 11:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji