Objavljeno: 7.11.2024 07:00

Izgubljena prtljaga bo postala preteklosti: AirTag

Pametni sledilniki AirTag, ki so se razvili iz sistema za iskanje telefonov in drugih pametnih naprav, bodo v prihodnosti omogočali tudi iskanje prtljage. Apple je ugotovil, da uporabniki to tako ali tako že počnejo, zato v novi verziji iOS 18.2 preizkuša povezljivost omrežja Find My z letalskimi družbami. Izgubljena prtljaga bo morda kmalu preteklost.

Uporabniki so namreč že pred časom ugotovili, da lahko AirTag namestijo v kovčke in drugo prtljago, pa bodo lahko spremljali, kod potuje, in jo ob izgubi tudi hitro našli. Ker pa po letališčih ne morejo skakati po zaprtih prostorih, bi bilo zelo uporabno, če bi to informacijo lahko preprosto predali letalski družbi, ki išče izgubljene kose prtljage. Apple bo zato v novo verzijo iOS 18.2 dodal funkcijo "Share Item Location", ki jo bomo lahko poslali komurkoli, ne le zaupanja vrednim stikom. Zamisel je preprosta. Povezavo do lokacije kovčka lahko posredujemo letalski družbi, ki bo potem v živo sledila prtljagi in jo našla.

Čeprav je Apple storitev predstavil kot namenjeno iskanju prtljage, v resnici ni nobene tovrstne omejitve. Gre za povezavo, ki komurkoli omogoča spremljanje lokacije sledilnika in vsebuje tudi kontaktne podatke lastnika. Lastnik se mora sam odločiti, kdaj je to smiselno storiti. V vsakem primeru bo povezava pretekla po enem tednu, kar nam prihrani trud pri spominjanju, da moramo povezavo kasneje še deaktivirati.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Izobraževanje zaposlenih za prepoznavanje ribarjenja je neučinkovito

    Ker so zaposleni eden najučinkovitejših vektorjev za vdore v poslovne sisteme, so različne delavnice, tečaji in urjenja, kako prepoznati ribarjenje (phishing) zlasti v večjih podjetjih postala del rednega izobraževanja. A raziskovalci z Univerze v San Diegu so pokazali, da je uspeh tovrstnih izobraževanj sila pičel.

    Objavljeno: 18.8.2025 07:00
  • Flipper Zero postaja priljubljeno orodje za vdiranje v avtomobile

    Preiskava portala 404 Media je razkrila črni trg programske opreme, ki omogoča, da se priljubljena naprava Flipper Zero spremeni v orodje za odklepanje vozil različnih proizvajalcev.

    Objavljeno: 22.8.2025 13:15
  • Nove vrste dron

    Podjetje Insta360 je predstavilo povsem nov koncept drona Antigravity A1, ki združuje 360-stopinjsko snemanje in FPV-letenje. 

    Objavljeno: 18.8.2025 10:00
  • Unreal Engine v avtomobilih Tesla

    Vse kaže, da Tesla pripravlja pomembno vizualno nadgradnjo sistemov, kot sta Autopilot in Full Self-Driving.

    Objavljeno: 15.8.2025 10:00
  • Linus Torvalds spet ponorel

    Linus Torvalds, izumitelj in še vedno glavni skrbnik Linuxa, je vedno slovel kot vzkipljiv človek, zato tudi njegov zadnji izbruh ni zelo presenetljiv. Ob pripravi nove verzije jedra 6.17 jih je pošteno napel Palmerju Dabbeltu, ki je predložil kopico popravkov za RISC-V. Torvalds je, milo rečeno, ponorel.

    Objavljeno: 14.8.2025 05:00
  • Umetna inteligenca napovedala antibiotika proti gonoreji in MRSA

    Raziskovalci z MIT-a so uporabili generativno umetno inteligenco, da bi našli nove kandidate za antibiotike. Preverili so 36 milijonov različnih spojin, med njimi tudi takšne, ki sploh še niso nikoli obstajale. Med 24 najobetavnejšimi kandidati, ki so jih tudi sintetizirali in preizkusili, jih je sedem izkazalo aktivnost kot antibiotiki. Dva sta bila v miškah učinkovita proti okužbam gonoreji in MRSA.

    Objavljeno: 18.8.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji