Koronavirus je marsikje po svetu ustavil ali močno omejil proizvodnjo, v računalniški industriji se poznajo predvsem omejitve na kitajskem, del tega pa bo očitno nadoknadil Tajvan.
Twitter bo odstranil kakršnekoli izjave, ki spodbujajo k uničevanju kritične infrastrukture ali povzročajo širšo paniko. Pri tem pa ne bo brisal izjav, ki enostavno niso resnične – le tiste, ki spodbujajo k dejanju.
AMD bo laboratoriju Lawrence Livermore National Laboratory pomagal pri nadgradnji super računalnika, z novimi grafičnimi procesorji bo zmogljivost računalnika podvojena.
Eden izmed načinov boja proti koronavirusu bodo očitno tudi mobilne aplikacije za sledenje uporabnikom in predvsem beleženje stikov, kar ob okužbi omogoča rekonstrukcijo zgodovine prenosov. Pri tem se tarejo pogledi na zahtevano zasebnost, kjer smo priče precej bizarni situaciji. Francija od Appla in Googla zahteva, da je aplikacija manj zasebna.
Google poroča, da njihovi algoritmi za odstranjevanje neželene pošte vsak dan odstranijo 100 milijonov neželenih sporočil, še preden dosežejo uporabnike, od tega jih je skoraj četrtina takih, ki uporabnike »obveščajo« in »opozarjajo« o koronavirusu.
Navedbe, da je za izbruh novega koronavirusa kriva tehnologija 5G, so neresnične in zavajajoče, so sporočili iz Uprave RS za varstvo pred sevanji. Kot poudarjajo, med koronavirusom in tehnologijo 5G ni povezave, kar so v izjavi izpostavili tudi v Evropski komisiji.
Kolegi iz hrvaške revije Bug poročajo, da se je norost v obliki teorije zarote, ki omrežja 5G povezuje z škodljivostjo za zdravje in celo koronavirusom, razširilo tudi na Hrvaško.