Francija je prepovedala prodajo telefona iPhone 12, ker preveč seva
Francija je odredila, da mora Apple prenehati s prodajo telefona iPhone 12, ker oddaja preveč elektromagnetnega sevanja.
Francija je odredila, da mora Apple prenehati s prodajo telefona iPhone 12, ker oddaja preveč elektromagnetnega sevanja.
Zakon Evropske unije o digitalnih storitvah (DSA) je uradno začel veljati s 25. avgustom 2023. Tehnološki velikani, kot so Google, Facebook, Amazon in drugi, morajo od tega dne spoštovati obsežno zakonodajo, po kateri so spletne platforme pravno odgovorne za vsebino, ki je na njih objavljena.
Informacijska in komunikacijska tehnologija (IKT) je hitro postala sestavni del delovanja podjetij. Toda v državah EU postaja pomanjkanje kakovostnih strokovnjakov za to področje čedalje večja težava in ovira za nadaljnji razvoj gospodarstva. To še posebej velja za Slovenijo, ki je država z največjim primanjkljajem v celotni Evropski Uniji.
Po petih letih upiranja je Meta ugotovila, da poti okrog evropske zakonodaje ni. Uporabniki Facebooka v EU bodo imeli poslej enostavno možnost preprečiti strežbo personaliziranih oglasov. Meta je evropskim regulatorjem že poslala predlog novosti, ki bi lahko začela veljati že oktobra.
Evropski parlament je minuli teden sprejel tudi uredbo o zasnovi, proizvodnji in upravljanju z odpadki vseh vrst baterij, ki so na prodaj v EU. Uredba bo začela veljati šele leta 2027, a bo med drugim prinesla tudi obvezno zamenljivost baterij v prenosnih elektronskih napravah.
Evropski parlament je z veliko večino sprejel nov sveženj ukrepov, ki obravnava uporabo baterij v elektronskih in električnih napravah. Med tem je nova obveza za proizvajalce mobilnih naprav, zlasti telefonov, da morajo vgrajene baterije preprosto zamenljive. Na ta način želijo podpreti daljšo uporabo izdelkov, ki so še vedno prepogosto zavrženi, ko njihove baterije začenjajo pešati.
Najnovejša raziskava agencije Eurostat potrjuje, da je pandemija trajno spremenila poslovno sestankovanje. V letu 2022 je v povprečju več kot 50% podjetij z 10 ali več zaposlenimi opravljalo sestanke prek video ali zvočnih povezav. Največ tovrstnega sestankovanja je na Švedskem (79,4%), sledijo Finska, Danska, Malta in Irska.
Evropska komisija od Googla zahteva, da razdeli poslovni segment digitalnega oglaševanja in zadosti evropskim zakonom za varstvo konkurence.
Evropski parlament je včeraj potrdil osnutek zakona o umetni inteligenci, AI Act, s katerim bo Evropska unija regulirala razvoj in uporabo umetne inteligence. Za zakon je glasovalo 397 poslancev, proti pa jih je bilo 193. Trideset se jih je vzdržalo.
Švedski regulator je oglobil pretočno storitev Spotify s petimi milijoni evri kazni, ker so preiskovalci pri pregledu poslovanja podjetja ugotovili kršitve Splošne uredbe EU o varstvu podatkov.