Microsoft je letošnji IT Forum izkoristil predvsem za najavo cele palete izdelkov, tako ali drugače povezanih v virtualizacijo v poslovnih okoljih. Uradne napovedi izida prihodnje različice Windows server 2008 sicer še nismo dočakali, vendar je ta po besedah Microsoftovega podpredsednika za strežniške rešitve, Boba Kellya, še vedno v načrtu za februar 2008, skupaj z SQL Serverjem 2008 in Visual Studiom 2008. Smo pa zato dočakali uradno predstavitev virtualizacijskih tehnologij na strežniku, ki so dobile uradno ime Hyper-V. Tehnologije, ki so nastajale pod kodnim imenom "Viridian", bodo našle svoj dom v kar štirih različicah prihajajočega Windows Server 2008, ki so: Standard, Enterprise in Datacenter Edition ob tem pa bo na voljo tudi samostojna različica, namenjena zgolj gostovanju navideznih strežnikov, poimenovana Hyper-V Server. Microsoftova tehnologija Hyper-V zahteva strojno podporo za virtualizacijo, ki je del zadnje generacije 64-bitnih procesorjev tako iz Intela kot AMD. Prve tri strežniške različice Windows Server 2008 bodo na voljo tudi brez hipervizorja, v tem primeru ne morejo biti gostitelj za virtualne strežnike, so pa seveda lahko gostje na virtualizacijski podlagi zmogljivejših različic, to družino pa dopolnjujeta še Web Edition in Itanium Edition.