Objavljeno: 28.9.2019 10:00

Logitech kupil najboljši program za video bloganje

Priljubljeni proizvajalec dodatkov za računalnike in mobilne naprave Logitech namerava drzneje nastopiti na hitro rastočem trgu video bloganja.

Logitech je za 89 milijonov ameriških dolarjev ter dodatnih 29 milijonov v delnicah, katerih izplačilo je odvisno od doseganja zastavljenih ciljev, kupil ameriško podjetje Streamlabs. Slednje ponuja video blogerjem vrsto zmogljivih programskih orodij za prenašanje pretočnega videa na številne spletne platforme, med katerimi prednjačijo Twitch, YouTube, Mixer in Facebook. 

Najbolj znana njihova aplikacija je Streamlabs OB, ki video blogerjem omogoča, da med prenašanjem vsebine na istem zaslonu s pomočjo dodatne plasti z informacijami spremljajo darovane vsote denarja in berejo sporočila gledalcev. Med dodatnimi zmožnostmi programa velja omeniti bogato bero pripomočkov za prilagajanje, ki so združeni v tematske pakete. Podoben program za video bloganje je letos poleti izdal Twitch, a še zdaleč ni tako dodelan in zmogljiv kot pripomoček podjetja Streamlabs.

Podjetji ob združitvi nista razkrili, kakšni so njuni načrti za prihodnost, je pa jasno, da bo nakup okrepil Logitechovo prisotnost na področju igričarske industrije.

Streamlabs

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Uporabnikom je žal, da so posodobili telefon iPhone

    Apple je izdal dolgo pričakovani iOS 26, ki prinaša novo podobo Liquid Glass in številne funkcije, ki pa niso vseh navdušile.

    Objavljeno: 18.9.2025 15:00
  • Umetna inteligenca opustošila indijski informacijski sektor

    Prva industrija, ki je začela klecati pod težo umetne inteligence, je nekoliko presenetljivo indijski informacijski sektor. Država je zaradi znanja angleščine, izobraženosti in nizke cene dela velikan pri nudenju informacijskih storitev, kot so podpora uporabnikom. Sektor, ki je letno težak dobrih 250 milijard dolarjev, je lani zaposlil 70 odstotkov manj svežih diplomantov kot v letih pred tem!

    Objavljeno: 17.9.2025 05:00
  • Xiaomi predstavil pametni pralni stroj prihodnosti

    Xiaomi je na kitajskem trgu predstavil pametni pralni stroj Mijia Three‑Zone Pro Drum 10 kg, ki prinaša nov pristop k pranju perila s tremi ločenimi bobni

    Objavljeno: 23.9.2025 09:00
  • Nvidia presenetila s 5-milijardno investicijo v Intel

    Nvidia je pretresla tehnološki svet z napovedjo, da bo investirala pet milijard dolarjev v Intel in z njim sklenila dogovor o skupnem razvoju čipov. S tem bo postala ena največjih delničark podjetja, ki se že dlje časa sooča s padcem tržnega deleža in neuspešnimi poskusi na področju grafike in umetne inteligence. Vrednost delnic družbe Intel je po najavi takoj zrasla za 23%.

    Objavljeno: 19.9.2025 05:00 | Teme: Intel, nvidia
  • ChatGPT-u boste morali dokazati svojo polnoletnost

    OpenAI bo uvedel dodatne varovalke, s katerimi želi zagotoviti, da so njegovi uporabniki stari vsaj 18 let. K temu je podjetje vzpodbudilo več tožb in žalostnih zgodb najstnikov, ki so uporabljali različne pogovorne robote umetne inteligence, nato pa se poškodovali ali celo ubili.

    Objavljeno: 18.9.2025 07:00
  • Microsoft namesto celotnih virtualnih namizij ponuja pretočne aplikacije v oblaku

    Microsoft je zagnal javni predogled storitve Windows 365 Cloud Apps, ki omogoča uporabnikom, da iz oblaka ne zaganjajo več celotnih virtualnih računalnikov, temveč posamezne aplikacije. S tem želijo poenostaviti dostavo aplikacij, zmanjšati stroške in modernizirati infrastrukturo virtualnih namizij, pri čemer uporabniki dobijo le bistvena orodja, kot so Outlook ali Word, a brez nalaganja celotnega namizja.

    Objavljeno: 19.9.2025 07:00 | Teme: microsoft, virtualizacija, Office, windows
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji