Za športnike
Pametne ure so se pojavile v trenutku, ko je svet na ročne že skorajda pozabil. Zato ne čudi, da imajo kar nekaj težav s prepričevanjem uporabnikov, saj bi morale ponuditi vse, kar so znale stare ročne ure, in še veliko več.
Pametne ure so se pojavile v trenutku, ko je svet na ročne že skorajda pozabil. Zato ne čudi, da imajo kar nekaj težav s prepričevanjem uporabnikov, saj bi morale ponuditi vse, kar so znale stare ročne ure, in še veliko več.
Pretočnih filmskih storitev, ki so na voljo tudi pri nas, je že kar nekaj, njihova enostavnost in praktičnost pa prekašata vse, česar smo bili navajeni doslej. Kaj pa, če nad njimi nismo navdušeni in bi medijske vsebine predvajali s krajevnih nosilcev? Rešitev je medijski predvajalnik.
Pred kratkim smo preizkusili storitev operaterja A1, ki prek omrežja LTE omogoča povezovanje v internet in naročnino na televizijske programe. Prvi v tej smeri je bil sicer že pred dvema letoma Telekom, njihova rešitev pa ima svoje prednosti in slabosti.
Facebook ima že več kot dve milijardi uporabnikov, gotovo ste med njimi tudi vi, mar ne? A to ne pomeni, da smo glede vsebine, ki jo gledamo vsak dan, v celoti prepuščeni varovancem Marka Zuckerberga. Pomagamo si lahko vsaj še z dodatkom F.B. Purity.
Pomislite, če bi za neko napravo odšteli dvakrat več denarja, kot za neko drugo, ali bi bila res dvakrat boljša? Ne vedno, toda za Asusovo tablico ZenPad 3s 10 to drži.
Pred dnevi je šefu kitajskega Huaweia »ušla« napoved, da bo podjetje v nekaj letih po tržnem deležu prehitelo tako Samsung kot Apple, trenutno vodilna na področju mobilnih telefonov. Po naporu, ki ga vlagajo v trženje in same izdelke, bi morda temu lahko celo pritrdili.
Ni še dolgo tega, kar je kazalo, da bodo tablice zavzele svet in povozile (vsaj) prenosne računalnike. Danes je jasno, da je to tržišče bolj ali manj mrtvo, tisti, ki so si tablico kupili, jo imajo, večina pa raje uporablja velik telefon. Dobro se prodajajo le še Applovi iPadi in pa – cenejše »kitajske« tablice.
Navajeni smo že, da se na daljše vožnje z avtomobilom ne podajamo več s kupom papirnih zemljevidov, ki bi jih razpirali na vsakem manj očitnem križišču. Uporabljamo namreč digitalne zemljevide in celo navigacijo. Čas je, da si podoben luksuz omislimo tudi v naših gorah.
Videti je, da nas danes bolj zanimajo telefoni, ki postajajo podvodni, kot fotoaparati, ki znajo biti podvodni že od nekdaj. Toda, pozor, če hočemo fotografirati pod vodo, vodoodporni telefon še vedno ne bo prava izbira, še posebej ne, če bi to radi počeli v morju. Za to poletno zabavo bomo še vedno potrebovali podvodni fotoaparat ali pa ohišje, ki bo neprodušno zaprlo običajnega. Kar nekaj izdelovalcev ima za svoje stranke na voljo tudi take modele, nekateri jih imajo celo več. Med njimi je tudi Nikon.
Že dolgo vemo, da so pametni telefoni v resnici računalniki v malem. Kaj pa, če bi jih lahko zares uporabljali kot pravi računalnik? Nazadnje je v tej smeri poskušal Microsoft, pa mu ni uspelo. Bo uspelo Samsungu?
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih