Ko pomislimo na računalnike, namenjene igram, imamo pogosto pred očmi velike namizne »kište«, a so na voljo tudi manjše alternative – denimo preizkušeni Zotacov ZBox Magnus.
Za virtualno resničnost imamo občutek, da že leta lebdi v nedefiniranem območju med potencialom in prakso. Zadnjo zastopajo tokrat preizkušena HTC očala Vive.
V zadnjih letih smo preizkusili veliko igričarskih prenosnikov, večina jih je zasedala najvišje zmogljivostne in cenovne razrede. Tokrat preizkušeni Acerjev Nitro 5 pa ponuja grafično zmogljivost po nekoliko bolj razumljivi ceni.
Navidezna resničnost je tehnologija, ki se v valovih vsakih nekaj let pojavi, obljublja veliko, nato pa spet splahni. Pri Facebookovem podjetju Oculus se trudijo, da bi bilo tokrat drugače – tudi s cenejšim modelom Oculus Go.
Interes za tablice je v zadnjih nekaj letih občutno upadel, trg se je nekako razdelil med dražje modele, kjer dominira Apple s svojim iPadom, in vstopni rang cenejših tekmecev (med bolj znanimi sta Lenovo in Asus). A nekateri še vztrajajo, med njimi tudi Huawei z novim MediaPad M5.
Projektorji so tradicionalno razmeroma velike in tudi dokaj glasne naprave, a se najde tudi kar nekaj majhnih, žepnih modelov. Sonyjev novi MP-CD1 je eden izmed enostavnejših.
Računalnikarji smo redno postavljeni v vlogo tehnične pomoči – bodisi po službeni dolžnosti bodisi po vseh drugih, torej družinskih, prijateljskih in še kakšnih. Po novem lahko priskočimo na pomoč tudi pri težavah s pametnimi telefoni, celo z iPhoni.
Mobilno plačevanje? Digitalne denarnice? Kako za to vrsto novotarij navdušiti prebivalce dežele, kjer je plačevanje s kreditnimi karticami šele nedavno doživelo razmah? Morda bo nekaj svežega zaleta ponudnikom in uporabnikom dalo že to, da se je v novi val poravnavanja računov med prvimi vključila tudi največja banka v državi.