Pro et conta
Navidezna resničnost postaja v medijih približno tako prisotna kot »čipi, ki jih bomo imeli vgrajene pod kožo«, o čemer se je pisalo pred leti. Kaj menite, je prihodnost navidezne resničnosti kaj bolj svetla od dotičnih »čipov«?
Navidezna resničnost postaja v medijih približno tako prisotna kot »čipi, ki jih bomo imeli vgrajene pod kožo«, o čemer se je pisalo pred leti. Kaj menite, je prihodnost navidezne resničnosti kaj bolj svetla od dotičnih »čipov«?
Vsak računalnik enkrat odsluži svoje. Za razliko od kolegov iz sveta PC pa gredo jabolčne mašine redko v pokoj. Razlog je preprost, Applovi računalniki tudi v starosti obdržijo vrednost. Iskanje novega doma, priprava nekdanjega ljubljenčka na selitev in dresura prišleka so navadno med prvimi nalogami, ki se jih loti srečnež z bleščečim jabolkom v roki.
V priljubljeni oddaji, ki pod Alpami išče talente, nas je letos navduševal bobnar, klasični glasbenik iz mesa in krvi. Vedno manj jih je, saj je naveza umetnikov z računalniki poskrbela, da se razvoj glasbe seli in vedno bolj opira na elektronske pripomočke. Apple je bil med glasbeniki vedno priljubljen, zato ni čudno, da njihove čevlje danes največkrat obuje iPad.
Android je leta 2014 prehodil dolgo pot. Med vidnejšimi dosežki sta različica za nosljive naprave Wear in nadgradnja sistema na različico 5. Dogajanja je bilo precej tudi na področju dodatne programske opreme, zato preglejmo dvanajst kategorij in izberimo najboljše aplikacije.
Po vzoru Microsofta, ki je končno splavil mobilno Pisarno, je podjetje Adobe uporabnikom naprav z operacijskima sistemoma iOS in Android ponudilo priljubljeno digitalno temnico Lightroom. Na voljo je predvsem naročnikom storitve Adobe Creative Cloud, na pokušino pa je dana prav vsakomur.
Splet je predrugačil številne zabaviščne panoge. Glasbe ne kupujemo več na nosilcih zvoka, igre prenašamo s spletnih storitev, nadaljevanke pa uživamo prek priljubljenih pretočnih storitev. Na slednjih najdemo tudi filme, a je za najnovejše naslove še vedno treba v kino. Po mojem mnenju tako ne bo več dolgo.
Kitajski telefoni so dolgo veljali za tarčo posmeha. Poreklo se je nežlahtnim telefonom videlo že na kilometer daleč. Bili so poceni in temu primerno odeti (beri: opremljeni). Danes je vse drugače. Kljub kompromisom zaradi nižje cene kitajske telefone z veseljem vzamemo v roko. Namesto zgražanja največkrat pritegnejo radovedne poglede.
Ena prvih ur z Googlovim operacijskim sistemom Android Wear, LG G Watch, je pomembna iz več razlogov. Gre za napravo, ki ni več zgolj novost, ki pritegne radovedneže, ki jim ni težko izprazniti denarnice za tehnološko igračo, za katero so morali stati v vrsti več dni.
Motorolina pametna ura Moto 360 se od predhodnic, ki niso imele vidnejšega uspeha, razlikuje predvsem po obliki in osnovni usmeritvi. Prvič je ura okrogla in prvič je videz pomembnejši od zmožnosti.
Pametne ure so z nami že nekaj časa, a se niso razvijale s hitrostjo pametnih telefonov. Glavni krivec je pomanjkanje osrednje platforme, ki bi navdihovala tako izdelovalce strojne opreme kot razvijalce programskih pripomočkov. Pomanjkanje se je kazalo pri različnih usmeritvah, končni izdelki, ki so na policah zaman čakali kupce, so bili popolnoma različni, neprivlačni in, milo rečeno, zmedeni. Neužitno godljo nameravajo izboljšati Googlovi kuharji.