Rekordna kazen za TikTok
Priljubljeno družabno omrežje TikTok je zaradi kršenja zasebnosti otrok v letu 2020 prejelo svojo doslej najvišjo kazen v višini 345 milijonov evrov.
Priljubljeno družabno omrežje TikTok je zaradi kršenja zasebnosti otrok v letu 2020 prejelo svojo doslej najvišjo kazen v višini 345 milijonov evrov.
Ustvarjalci vsebin na družabnem omrežju TikTok največ denarja trenutno služijo s trendom posnemanja neigralnih likov iz iger (NPC).
Vladni urad za informacijsko varnost vsem državnim uslužbencem priporoča, da na službenih mobilnih napravah ne uporabljajo aplikacije TikTok. Opozarjajo, da aplikacija zahteva veliko pravic pri nadzoru in dostopu do podatkov o napravi, na kateri je nameščena.
Z razvojem take aplikacije bi lahko izkoristili kaos, ki ga je povzročil Musk s prevzemom Twitterja.
Ob pretresih, ki se dogajajo na Twitterju, je neodvisno družabno omrežje Mastodon novembra pridobivalo čez 100.000 novih uporabnikov na dan, v zadnjem mesecu pa je število uporabnikov začelo upadati.
Ameriški politiki so predstavili pobudo zakona, s katerim bi v ZDA prepovedali delovanje aplikacije TikTok.
Iz tujine poročajo o več primerih smrti otrok, ki so posledica viralnih izzivov na omrežju TikTok.
Na Kitajskem se odvijajo protesti zoper oblast (oz./in protikovidne ukrepe), ob tem pa se je zbudilo vrsta računov na Twitterju, ki želijo preglasiti sporočila, povezana s protesti. Ob tem je dodatna težava dejstvo, da je Elon Musk odpustil večino zaposlenih, odgovornih za preprečevanje tovrstnih zlorab.
Elon Musk, ki je prejšnji teden prevzel Twitter, je sporočil, da bo po novem za modro kljukico ob imenu uporabnikov družbenega omrežja Twitter, s katero se izkazuje pristnost računa, treba plačati osem dolarjev mesečno. Kritiki opozarjajo, da bi lahko ta korak otežil prepoznavanje zanesljivih virov, poroča britanski BBC.
Po novem poročilu analitskega podjetja App Annie naj bi povprečni čas, ki ga uporabniki preživijo v različnih aplikacijah, višji v TikToku kot v YouTube.