Rekordna kazen za TikTok
Priljubljeno družabno omrežje TikTok je zaradi kršenja zasebnosti otrok v letu 2020 prejelo svojo doslej najvišjo kazen v višini 345 milijonov evrov.
Priljubljeno družabno omrežje TikTok je zaradi kršenja zasebnosti otrok v letu 2020 prejelo svojo doslej najvišjo kazen v višini 345 milijonov evrov.
Ustvarjalci vsebin na družabnem omrežju TikTok največ denarja trenutno služijo s trendom posnemanja neigralnih likov iz iger (NPC).
Kitajski velikan je uresničil grožnjo in vložil tožbo zoper odločitev ameriške zvezne države Montana, ki je kratko malo prepovedala distribucijo te aplikacije. Tiskovna predstavnica podjetja Brooke Oberwetter je dejala, da je po njihovem mnenju takšna prepoved protiustavna, zato zahtevajo odpravo prepovedi.
Prepovedi TikToka, ki so doslej obsegale v glavnem različne službene naprave v podjetjih in javni upravi, so se začele širiti. V ZDA je zvezna država Montana sprejela zakon, po katerem bo od 1. januarja prihodnje leto uporaba TikToka prepovedana na vseh osebnih pametnih napravah.
ByteDance, lastnik TikToka, je redno in odločno zanikal, da bi nepooblaščeno sledil uporabnikom in zbiral podatke o njih. A za kulisami se dogajajo tudi nepravilnost, je na lastni koži izkusila novinarka Financial Timesa Christina Criddle. Da so ji sledili, jo je TikTok obvestil kar sam.
Montana je postala prva ameriška zvezna država, ki je sprejela zakonodajo o prepovedi aplikacije TikTok na osebnih napravah.
Ustanovitelj kitajskega podjetja ByteDance, ki ima v lasti družbeno omrežje TikTok, Zhang Yiming je lani izgubil 17 milijard dolarjev (okoli 15,5 milijarde evrov) osebnega premoženja, kažejo podatki kitajskega podjetja Hurun. Razlogi za izgubo niso znani, kljub temu pa Yiming ostaja drugi najbogatejši podjetnik na svetu, mlajši od 40 let.
Vladni urad za informacijsko varnost vsem državnim uslužbencem priporoča, da na službenih mobilnih napravah ne uporabljajo aplikacije TikTok. Opozarjajo, da aplikacija zahteva veliko pravic pri nadzoru in dostopu do podatkov o napravi, na kateri je nameščena.
Spletišče The Information piše o govoricah, da naj bi TikTok pripravljal možnost plačljivih video posnetkov.
TikTok je potrdil, da so nekateri njegovi zaposleni vohunili za ameriškimi uporabniki, med njimi tudi vsaj dvema novinarkama. Končala se je namreč zunanja preiskava, ki so jo v podjetju uvedli po oktobrskih obtožbah Forbesa, da je podjetje nezakonito beležilo lokacijo nekaterih uporabnikov, tudi novinarjev.