Teme - brizgalnik

  • HP Deskjet 5740

    Deskjet 5740 je Hewlett-Packardov tiskalnik nove generacije in uporablja nove kartuše, ki smo jih podrobno opisal v novembrski številki Monitorja. Je stopnjo nižje od takrat preizkušenega modela 6540, ki je trenutno HPjev najmočnejši štiri-barvni model. 5740 deluje nekoliko bolj plastično, kar se vidi tudi po kaseti za papir, ki je precej osnovna. Kljub temu sam prepoznava tip papirja, avtomatska pa je tudi kalibracija ob menjavi glav (kar v tem cenovnem razredu ni običajno).

  • Canon Pixma IP3000

    Kako narediti novo "serijo" nekega izdelka vedo prav vsi proizvajalci, tudi proizvajalci brizgalnikov. Tudi pri Canonu so tako modeli Pixma IP4000, IP5000 in tokrat preizkušeni IP3000 precej podobni, razlike so le v nekaterih dodatkih in zmogljivostih. IP5000 (od "srednjega" modela IP4000) odstopa navzgor in ima zmogljivejšo glavo (1 pl), IP3000 pa odstopa navzdol in ima samo eno črno barvilo in ne dveh.

  • Canon Pixma IP1500

    Novi Canon Pixma IP1500 je naslednik modela i350, kar pomeni, da je namenjen najmanj zahtevnim uporabnikom, oz. tistim, ki bi si želeli "dokupiti" nekaj malenkosti, ki jih še cenejši model Pixma IP1000 nima. Zanimivo, da (verjetno zaradi varčevanja) tudi IP1500 nima odlagalnika za potiskan papir, ampak se ta zlaga neposredno na mizo.

  • Canon Pixma IP1000

    Canonov predstavnik brizgalnikov v najnižji cenovni kategoriji je že kar nekaj časa model i250. Gre za tiskalnik, ki je narejen s kar najmanj stroški, zgleda precej neugledno in plastično, uporablja starejšo tehnologijo (je edini Canonov model z velikostjo kapljice 5 pl) vendar hkrati dobro in precej hitro tiska. Ob predstavitvi novih modelov Pixma je bil predstavljen tudi njegov naslednik - Pixma IP1000. Uporabniku, ki se bo odločil na Canonovih evropskih spletnih straneh najti podatke o njem, bo verjetno še najbolj zanimivo dejstvo, da IP1000 tam sploh ne obstaja. IP1000 se namreč v zahodni Evropi sploh ne prodaja, ampak je namenjen samo srednji in vzhodni Evropi.

  • Canon Pixma IP8500

    Canonov najmočnejši foto brizgalnik ima tiskalno glavo, ki je enaka tisti, ki jo premore lanskega junija preizkušeni model A3 - i9950. To pomeni, da tiska kapljice volumna 2 pl in sicer v kar osmih barvah. Poleg običajnih šestih ima namreč še rdečo in zeleno, s katerima naj bi (tako Canon) zmogel natisniti širši barvni spekter od konkurence. Glava je zato zelo široka, posledično pa je nekaj širši od drugih "pixem" tudi sam tiskalnik. Premore kar 8×768 tiskalnih šob, zato je tiskalnik izredno hiter. Po drugi strani je treba toliko šob očitno zelo pogosto čistiti. Po daljšem počitku (nočnem) to traja kakšno minuto, pa tudi med delom se tiskalnik kar pogosto čisti po deset sekund. Precej moteče.

  • Canon Pixma IP6000D

    Model iP6000D je edini Canonov brizgalnik, ki tiska s šestimi barvami (drugi foto model tiska s kar osmimi). Njegova tiskalna glava tiska s kapljico volumna najmanj 2 pl. Model ni "gol", ampak premore tudi bralnik za pomnilniške kartice in barvni zaslon LCD, ki omogoča osnovno urejanje fotografij in seveda tiskanje le teh. Zaslon je precej slab, saj je njegovo vsebino pod kotom komajda videti, vendar mu k sreči lahko spreminjamo naklon. Na tiskalnik lahko tiskamo tudi neposredno s fotoaparata (Pictbridge) in celo z naprav z infrardečo povezavo.

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji