Bo šlo v šesto rado?
Nekoč smo rekli, da gre v tretje rado, vendar preklopnim telefonom tudi v šesti generaciji ne kaže, da bodo kmalu postali del naše vsakdanjosti.
Nekoč smo rekli, da gre v tretje rado, vendar preklopnim telefonom tudi v šesti generaciji ne kaže, da bodo kmalu postali del naše vsakdanjosti.
Odbilo je leto 2016, ko je slovensko zagonsko podjetje med prvimi na svetu predstavilo pametni obesek Chipollo, s katerim smo lahko našli založene ključe. Leta 2021 so predstavili različico, ki podpira Applovo iskalno omrežje Find My, letos pa še različico, ki deluje v novo splavljenem Googlovem omrežju Find My Device.
Tudi tržišče pametnih/športnih ure je doseglo stopnjo zrelosti, ko je novosti treba iskati z lupo. Največkrat jih najdemo v oblikovanju, naphanosti z različnimi tipali in – bolj ali manj ugodno ceno.
Huawei s fotografsko usmerjenimi telefoni misli skrajno resno in najnovejša serija Pura to le še poudarja. Žal telefonski del temu še ne sledi.
Današnji (Windows) prenosniki so lahko zelo hitri, vendar jim zato hitro opeša sapa oziroma baterija. Ali pa so počasni in zdržijo ves dan. Gre tudi drugače? Mnogi poskušajo s procesorji ARM in z alternativnimi operacijskimi sistemi. Tudi Lenovo.
Honor zgodovinsko izhaja iz podjetja Huawei, kar pomeni, da je predvsem na strojnem področju zelo močen in ima marsikaj pokazati. To velja tudi za najmočnejšega konja iz njihovega hleva, telefon Magic6 Pro, ki ga podjetje šteje za konkurenta največjim na tržišču mobilnih telefonov – Applovim iphonom in Samsungovi seriji Galaxy S24.
Preklopni telefoni, še posebej tisti, ki se iz telefonske oblike prelevijo v tablico, kar nekako nočejo zaživeti in se med uporabniki prijeti. Samsung, denimo, prodaja že peto različico svoje rešitve, Galaxy Fold, kar nekaj takih telefonov pa so že pred leti predstavili tudi kitajski konkurenti. Eden od razlogov za nezanimanje uporabnikov je vsekakor visoka cena, saj takšni telefoni/tablice dosegajo cene celo do dva tisoč evrov.
Kako izdelati novo različico nečesa najboljšega, kar podjetje zmore narediti, postaja z vsakim letom težje. Applovi iphoni so na zunaj že leta enaki, do neke mere tudi Samsungove galaksije. Ključ je v programski opremi.
Tržišče tablic skorajda v popolnosti obvladuje podjetje, ki je ta tržni segment vzpostavilo. Za tiste, ki Applovega iPada ne želijo imeti, pa vseeno obstajajo alternative.
Pametni telefoni, ki jih mobilni operater prodaja pod svojo blagovno znamko, niso novost. Že pred davnimi leti je take telefone prodajal Telekom Slovenije, v zadnjem času se temu bolj posveča A1, na ta vlak pa je ravnokar stopil tudi Telemach.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih