ChatGPT odvisen od ljudi, ki zaslužijo 15 dolarjev na uro
ChatGPT, priljubljena generativna umetna inteligenca, ki jo poganjajo sistemi strojnega učenja, je v veliki meri odvisna od slabo plačanih človeških delavcev.
ChatGPT, priljubljena generativna umetna inteligenca, ki jo poganjajo sistemi strojnega učenja, je v veliki meri odvisna od slabo plačanih človeških delavcev.
S podjetja OpenAI sporočajo, da je ChatGPT ponovno na voljo v Italiji, potem ko so odpravili vrsto pogojev, ki jih je postavil italijanski nadzorni organ.
Microsoft zelo hitro širi uporabo tehnologij generativne umetne inteligence Copilot tudi na področje računalniške varnosti. Najnovejša storitev z imenom Security Copilot naj bi strokovnjakom za informacijsko varnost nudila pomoč pri varovanju sistemov in obrambi pred sodobnimi računalniškimi napad.
Po italijanski prepovedi programa umetne inteligence ChatGPT so o tem začele razmišljati še druge evropske države.
Investicijska banka Goldman Sachs v novem poročilu ocenjuje, da bo umetna inteligenca povzročila resen premik na trgu dela.
ChatGPT ima že več kot 100 milijonov rednih uporabnikov, dva meseca je gostoval na vseh medijih ter napisal kopico knjig in vsaj en znanstveni članek, sedaj pa poizkuša še kaj zaslužiti. Že minuli mesec je OpenAI zagnal ChatGPT Plus za 42 dolarjev mesečno, sedaj pa so ponudili še dostop prek API.
Sodeč po številnih neuradnih virih iz podjetja Microsoft se podjetje pripravlja na razgrnitev načrtov o vgradnji tehnologije ChatGPT v priljubljene programe, kot so Outlook, Word in PowerPoint, ki so temelj pisarniške zbirke Microsoft 365 (do nedavnega Office).