Lepa in dobra konkurenca
V februarski številki Monitorja smo veliko pozornosti namenili televiziji, računalnikom HTPC in večpredstavnim podaljškom. Za slednje smo zapisali, da so še tu ... Zdaj tudi pod blagovno znamko Phillips.
V februarski številki Monitorja smo veliko pozornosti namenili televiziji, računalnikom HTPC in večpredstavnim podaljškom. Za slednje smo zapisali, da so še tu ... Zdaj tudi pod blagovno znamko Phillips.
Google kmalu po izidu nove različice operacijskega sistema Android izda izvorno kodo, ki jo z veseljem pograbijo vsi izdelovalci z dostopom do tovarn s komponentami na Kitajskem. Tako smo priča neusahljivemu viru poceni tablic in telefonov.
Osnovni Amazonov bralnik Kindle je bilo mogoče v Slovenijo naročiti takoj po predstavitvi nove družine njihovih e-bralnikov, na Kindle Touch pa je bilo treba čakati do zdaj.
Prostorske zmogljivosti USB ključev že dolgo časa dovoljujejo, da nanje namestimo tudi programe. Namestitvene datoteke programov tako potrpežljivo čakajo na trenutek, ko katerega od njih potrebujemo, razlogov za vpoklic pa je veliko.
Razmišljate o nakupu e-bralnika, pa so vas prestrašili, da je izbira slovenskih knjižnih e-naslovov več kot žalostna? Žal imajo prav, e-bralniki so trenutno zares uporabni le za tiste, ki govorimo (tudi) angleško (ali nemško, francosko ...). Pa vendar, z nekoliko truda je mogoče najti tudi slovenščino.
Na področju optičnih bralnikov tehnologija tipal sicer napreduje, a je že zdavnaj dosegla raven, potrebno za digitalizacijo dokumentov. Tako prave inovacije nastajajo le še pri programih, ki upravljajo optične bralnike.
Priklop računalnika na televizor je ponavljajoča se tema uporabnikov, ki so že doživeli radosti, ki jih takšna naveza omogoča. Večni problem take postavitve pa je interakcija z računalnikom s kavča. Gre za težavo, ki jo skuša rešiti marsikateri izdelovalec.
Vodilni v Nokii vse stavijo na Windows phone 7, prejšnje vodstvo pa je upe položilo v operacijski sistem Maemo in njegovega naslednika MeeGo. Rezultat te smeri je bila Nokia N9, ki se je po partnerstvu z Microsoftom spremenila v slepo ulico.
Sony na nove trge včasih vstopa kasneje kot tekmeci, a to ponavadi upraviči z dobro izdelavo in vrhunskimi izdelki. Tako so se končno podali tudi na trg tablic in so enako kot drugi izdelovalci brez lastnega operacijskega sistema uporabili Android 3.2 Honeycomb.
Sitecom je svojo paleto izdelkov razširil še s kombinacijo brezžičnega oddajnika in prejemnika zvočnega signala.