Intel predstavil Beast Canyon – mali igričarski PC
Intel že več let ponuja majhne računalnike pod oznako NUC (Next Unit of Computing), na sejmu Computex 2021 pa so sedaj napovedali novi igričarski računalnik v tej obliki.
Intel že več let ponuja majhne računalnike pod oznako NUC (Next Unit of Computing), na sejmu Computex 2021 pa so sedaj napovedali novi igričarski računalnik v tej obliki.
Nvidia je v okvir spletne konference GTC, posvečene novih tehnologijam, najavila svoj vstop na področje procesorjev, ki so namenjeni strežnikom in podatkovnim centrom. Korak je bil nekako pričakovan in logično nadaljevanje lani začrtane strategije, ki so jo kronali z nakupom družbe Arm. Vstop v ta tržni segment pomeni veliko novost na trgu in resen izziv dosedanjim ponudnikom strežniških izdelkov, zlasti družbi Intel.
Intel je po dolgem zamujanju zaradi težav pri prenosu v serijsko proizvodnjo naposled vendarle predstavil novo, tretjo generacijo strežniških procesorjev iz družine Xeon Scalable Platform. Nova generacija, ki je narejena v 10-nm arhitekturi prinaša v vseh pogledih več in predstavlja odgovor na hitro dohitevanje konkurentov. Naj spomnimo, da je podjetje AMD pred nekaj tedni predstavilo svojo generacijo strežniških procesorjev, ki so narejeni z že 7-nm tehnologijo.
Intelov novi šef, Pat Gelsinger ima v načrtu preobrazbo podjetja, v katero bo vložil 20 milijard dolarjev.
V spletu so se prezgodaj pojavili Intelovi finančni podatki za zadnje četrtletje - podjetje je sprva objavilo, da je šlo za vdor, po novem pa trdijo, da je za objava kriva notranja napaka.
Družba Intel se v zadnjih letih sooča s številnimi težavami, tako na področju tehnološkega kot poslovnega vodenja. Nekdanji nesporni kralj mikroprocesorjev močno izgublja na ugledu in tržnem deležu proti družbam AMD, Nvidia, Qualcomm in celo Apple. Težave so sodu izbile dno, kar je pripeljalo do odločitve o zamenjavi vodstva.
Dvanajsta generacija procesorjev Core bo sledila vzoru pred kratkim predstavljenih procesorjev Lakefield, predvsem z združevanjem različnih jeder.
Intel je za 9 milijard dolarjev prodal oddelek za pomnilnike NAND, torej tudi za pogone SSD.
Microsoft je podporo strojni opremi, ki temelji na procesorjih ARM, očitno vzel zelo resno. Že kar nekaj časa je na voljo Windows 10 za ARM, ki vključuje tudi emulacijo 32-bitnih ukazov x86, za november pa je napovedana tudi vgradnja emulacije 64-bitnih ukazov x64.
Bivši poslovni šef Appla, Francoz Jean-Louis Gassée (nekoč je bil celo kandidat za vrhovnega šefa) v svojem blogu špekulira, da bo po Applovem prehodu na arhitekturo ARM le vprašanje časa, ko se bodo tega lotili tudi proizvajalci PCjev, z resno pomočjo Microsofta.