Objavljeno: 23.11.2006

JBuilder 2007

Borland je objavil svežo različico enega vodilnih razvojnih orodij za javo, JBuilder 2007, ki je tokrat prvič zrasel na odprtokodni podlagi Eclipse (projekt je nastajal pod imenom »Peloton«). Čeprav JBuilder 2007 izkorišča podlago Eclipse, jo nadgrajuje s svojimi vizualnimi urejevalniki, ki uporabljajo predvsem standardne javanske gradnike swing. Sveža različica predstavlja veliko nadgradnjo, ne le zaradi nove podlage in nedavne reorganizacije podjetja, saj bo za nadaljnji razvoj JBuilderja zdaj skrbela podružnica CodeGear. Kako tudi ne, saj Borland želi zmogljivejše različice JBuilderja prodajati za precej velike vsote denarja, kar je v svetu Eclipsa prej izjema, kot pravilo.

Nov JBuilder tako prinaša napredna orodja za izgradnjo celovitih poslovnih rešitev, ki znatno nadgrajujejo obstoječe dodatke za podlago Eclipse. Med drugim najdemo ProjectAssist, ki razvojnim skupinam namesti celovit sklad orodij za razvoj, nadzor različic, profiliranje, razhroščevanje in skupinsko delo. Borland/CodeGear išče priložnost prav v celovitem okolju, ki ga je mnogo lažje upravljati kot osnovni Eclipse s kopico najrazličnejših dodatkov, napaberkovanih z najrazličnejših strani spleta. Seveda so podprti najnovejši standardi, vključno z razvojem za Javo EE 5 in EJB 3.0. Vizualna orodja vključujejo modelirnik Java UML 2.0 in vse dobrote, ki smo jih poznali že iz prejšnjih različic.

Določanje cen izdelka, pri tako številni brezplačni konkurenci, gotovo ni bilo lahko, pri Borlandu pa so se odločili zgolj za popust, glede na cene prejšnje različice. Najzmogljivejša različica tako stane 1999 USD po uporabniku, na voljo pa bosta tudi cenejši Professional in Developer. V kakovost svojih orodij so torej trdno prepričani.

http://www.borland.com/us/products/jbuilder/

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Kaj se zgodi, če Samsungov Galaxy Z Fold prepognete 200.000-krat?

    Ustvarjalec vsebin tech-it je s prenosom v živo na YouTubu izvedel maratonski test, v katerem je ročno odprl in zaprl Samsung Galaxy Z Fold 7 kar 200.000-krat

    Objavljeno: 8.8.2025 10:00
  • Programerska naloga, ki je ni rešil nihče

    Vsako leto se najboljši dijaki v programiranju na svetu merijo na olimpijadi iz informatike, kjer nastopa tudi slovenska ekipa. Tekmovalci v dveh tekmovalnih dneh rešujejo šest nalog, kodo pa pišejo v jeziku C++. Ene izmed nalog letos ni rešil nihče izmed 330 tekmovalci.

    Objavljeno: 6.8.2025 07:00
  • Xiaomi predstavil pametni ventilator

    Xiaomi je v poletni vročini za evropske trge predstavil Smart Desktop Air Circulation Fan, kompakten pametni ventilator, zasnovan za močan pretok zraka v manjših prostorih. 

    Objavljeno: 6.8.2025 11:00
  • Microsoft bo ukinil enoto GitHub

    Ko je Microsoft leta 2018 prevzel GitHub, se ni nič bistvenega spremenilo, saj je ostal samostojna enota z istim direktorjem. A Thomas Dohmke, ki je od leta 2021čas vodil GitHub, je napovedal odhod iz podjetja, saj ima druge podjetniške cilje. Microsoft zamenjave ne bo iskal.

    Objavljeno: 13.8.2025 05:00
  • HBO Max bo še otežil deljenje gesel

    Warner Bros. Discovery bo od prihodnjega meseca začel strožje uveljavljati prepoved deljenja gesel na pretočni storitvi HBO Max. 

    Objavljeno: 8.8.2025 09:00
  • Microsoft izdal omejeno serijo Windows XP kroksov

    Microsoft praznovanje svoje 50. obletnice nadaljuje z omejeno serijo kroksov v slogu Windows XP

    Objavljeno: 6.8.2025 11:15
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji