Kariera v IT
Predstavljamo življenjske zgodbe izkušenih »ajtijevcev« in strokovnjakov s področja računalništva.
Predstavljamo življenjske zgodbe izkušenih »ajtijevcev« in strokovnjakov s področja računalništva.
Jedrski reaktorji po vsem svetu električno energijo proizvajajo že več kot 70 let, zdaj pa to tehnologijo mogoče čakajo korenite spremembe.
Novembra lani je mladenič po imenu Noland Arbaugh napovedal, da bo tri dni brez prekinitve oddajal v živo s svojega doma. Paralizirani Arbaugh ima v možgane nameščene tanke žice z elektrodami, ki mu pomagajo premikati računalniško miško po zaslonu, klikniti na menije in igrati šah. Vsadek z imenom N1 so mu nevrokirurgi, ki sodelujejo z Neuralinkom, podjetjem Elona Muska za možganske vmesnike, namestili lani.
Internet obožuje posrečene neologizme, sploh če ujamejo nameravani podton ali nazorno opisujejo nov trend. Leta 2013 je kolumnist Adrian Wooldridge skoval izraz, ki je zajel oboje. V članku za revijo Economist je opozoril na grozeči techlash, po slovensko mogoče tehnopunt, upor proti bogatim in vplivnim iz Silicijeve doline.
Pri umetni inteligenci (UI) so najpomembnejši podatki. Za učenje algoritmov, da potem storijo, kar želimo, potrebujemo kupe in kupe podatkov, in kar vnašamo v modele UI, odloča, kaj bodo ti proizvedli.
Arhiv
Po letih
Po kategorijah