Ko telo odpove
Človeško telo je, vsaj dokler pravilno deluje, odlična naprava. Ne deluje pa vedno pravilno – nekateri imajo z njim težave od rojstva, drugi jih pridobimo z leti.
Človeško telo je, vsaj dokler pravilno deluje, odlična naprava. Ne deluje pa vedno pravilno – nekateri imajo z njim težave od rojstva, drugi jih pridobimo z leti.
Telefon ni nekaj, kar bi stalno držal v rokah, temveč je moj švicarski žepni nož z zbirko najrazličnejših programov, ki tu in tam pridejo prav. Trenutno jih je 127. Lepa številka.
Poletje je tu. Vi pa ždite v dnevni sobi in razmišljate o tem, kako lepo je zunaj, pa se vam ne ljubi premakniti. Ko bi le imeli digitalnega pomočnika, ki bi to naredil namesto vas … Ali pa vsaj takega, ki bi vas vzpodbujal in motiviral.
»Ti si naš dežurni tekač, prevzemi zapestnice!,« mi je rekel urednik in mi porinil kup škatel v roke. Pa se nisem kaj dosti pregovarjal in mu razlagal, da sem ravno zato, ker tečem, slaba stranka za športne zapestnice. Me je preveč zanimalo, kakšno je trenutno stanje teh napravic.
Panasonicova serija fotoaparatov LX je že vse od nastanka leta 2005 spadala med najboljše žepne modele. Odlikovala jih je odlična optika, ki jo je prispevala Leica, široko odprta zaslonka in kljub majhnemu tipalu ne pretiran šum. Posodobitve so prihajale na približno dve leti, zadnja je bila leta 2012 z modelom LX7, zato smo letos nestrpno pričakovali novega člana družine. Pa so nas pošteno presenetili. Na Photokini so namesto pričakovanega LX9 predstavili nekaj bistveno drugačnega – LX100.
Chromecast je Googlova rešitev že večkrat rešenega problema – kako predvajati video na televizijskem zaslonu. Nič posebnega, boste rekli. Načeloma res, a v Googlu so se problema lotili drugače od konkurence in s tem odprli nove možnosti povezovanja mobilnih naprav, osebnih računalnikov in televizije.
Čari »širokih« posnetkov (panoramskih fotografij) so bili včasih pridržani za junake z močnimi računalniki in dobrimi živci. Danes, ko v ročnih računalnikih (nekateri jim še vedno pravijo »telefon«) najdemo večjedrne procesorje in spodobne fotoaparate, pa je izdelava panoramskih slik dostopna vsakomur.
Navadili smo se že, da se na trgu pametnih telefonov ne dogaja nič posebnega. Nastajajo novi iPhoni, novi Androidi, občasno izvemo kaj o Windows Phone in o (odhajajočih) Blackberryjih. Dolgčas, skratka. Zato je še toliko lepše, ko nam življenje razvedri resnična novost, na primer telefon z operacijskim sistemom Firefox OS.
Brskalnikom Opera so pred kratkim zamenjali jedro in iz lastnega Presta prešli na Webkit. S tem so izboljšali združljivost s (slabo narejenimi) spletišči, postavlja pa se vprašanje – mar ima takšna Opera sploh še kakšno prednost?
Spletne shrambe podatkov nam že prav brezsramno ponujajo velikanske količine prostora. Kako naj se torej podjetje prebije med že uveljavljene? Tako, da spletnega prostora sploh ne ponuja; vse je na vaših diskih.