HTCjev Desire 601 za svojo ceno ponuja veliko, vendar je vsekakor predrag, da bi ga lahko uvrstili v preizkus cenejših telefonov, ki si ga lahko preberete na naslednjih straneh. Zato smo ga preizkusili posebej.
Bliskovitega razvoja tablic se zavemo šele, ko nam pride v roke poldrugo leto stara naprava, kot je Amazonov Kindle HD. Svoje čase je bila (v tujini) uspešnica, danes tehnološko že zelo zaostaja. So jo pa ravnokar začeli prodajati tudi v Sloveniji …
Najnovejša Samsungova tablica Galaxy Note 10.1 2014 sledi osnovni zamisli linije Note, da lahko s tablicami vsebine tudi izdelujemo in ne le uporabljamo. Čeprav revolucionarnih sprememb ni ravno veliko, pa je večina izboljšav zelo koristnih, in to jo postavlja vsaj na prestol androidnega tabora.
Večpredstavni podaljški so trdožive naprave. Strokovnjaki za trženje so jih že zdavnaj odpisali, češ da bodo znali večpredstavne vsebine kmalu predvajati že sami televizorji, pa se še kar razvijajo, postajajo vedno boljši in dokazujejo, da še niso za odpis. Takšna je tudi naprava, zgovorno poimenovana The Little Black Box.
Apple se je izziva, kako brez težav poslati vsebino s telefona televizorju, lotil že v začetku svojih mobilnih iNaprav. Apple TV in Airplay sta tako z nami že kar nekaj časa, Googlova rešitev pa ga je terjala nekaj več.
Večpredstavnih podaljškov, s katerimi postane naš televizor še pametnejši, je veliko, kar nekaj izmed njih pa uporablja operacijski sistem Android. Na preizkus smo dobili model, ki prožnosti Androida doda še obilico vmesnikov.
Japonski inženirji, ki so že pred leti začeli v svojih napravah za zabavno elektroniko uporabljati modrožarkovni laser, so ta vir svetlobe še okrepili in kot prvi na svetu vgradili v projektor. Rezultat je impresiven.
Na našem preizkusu akcijskih kamer je Sony s svojim modelom Action Cam HDR-AS15 prijetno presenetil, saj je po kakovosti slike prehitel celo GoPro Hero 3 Silver. Tudi cenovno ni šlo za značilen Sonyjev izdelek, kajti cena je bila konkurenčna in smo grajali predvsem premalo priloženih nastavkov.
Fritzove naprave za domača omrežja so nas doslej vedno prijetno presenetile, saj je to podjetje vedno dostavilo izdelke, ki so svoje delo opravljali dobro. Začeli so z brezžičnimi usmerjevalniki, zdaj pa so na voljo tudi vmesniki za povezovanje prek električnega omrežja.
Upad prodaje osebnih računalnikov je Intel prisilil k razvoju nišnih tehnologij. Intel Galileo je odprtokodna 32-bitna strojna osnova x86, namenjena učenju, laboratorijski in domači rabi. Bo postal prodajna uspešnica ali bo utonil v pozabo?